Meble - wszystko o meblach i meblarstwie AgdOkap kuchenny w stylu retro

Okap kuchenny w stylu retro

Okap kuchenny w stylu retro

W dzisiejszych czasach meble z "przeszłości" często wykorzystywane są do aranżacji wnętrz. Bardzo modne jest teraz urządzanie pomieszczeń na wzór tych z minionej epoki. Mają one styl i niepowtarzalną elegancję. Jednym z takich kierunków w aranżacji wnętrza jest Retro. Nurt ten panował głównie w latach 60-tych w Ameryce. Kojarzy się on z białymi domami, paniami domu w pastelowych plisowanych sukienkach przygotowujące obiad czy muzyką z gramofonów. Obecnie każdy sprzęt oferowany jest przez wielu producentów w dawnym stylu, nawet okap kuchenny.

 


Wyznacznikiem stylu Retro w aranżacji wnętrz są postarzane meble pełne przepychu i elegancji. Rzeźbione fotele, wzorzyste tkaniny i ciężkie atłasowe zasłony wyrażają fascynację minioną epoką. 
Jeśli chodzi zaś o kuchnię to styl ten wyrażany jest w niej poprzez szachownicę na ścianach czy podłodze, jasne kolory z kwiatowymi akcentami, złoty kran lub porcelanowy zlew. Lodówki mają zaokrąglone boki, barwę różu, błękitu i kremu oraz srebrne podłużne uchwyty. Styl retro dopełniają białe szafki i gustowne dodatki, takie jak srebrne sztućce, blaszane pudełka na ciastka czy na cukier. Pasującym do tego elementem będzie także okap kuchenny. 
W wielu sklepach można znaleźć postarzany gustownie sprzęt. Jednym z nich jest Kernau, lider w zakresie sprzętu agd. Proponowany przez niego okap przyścienny KCH 1561 N czy KCH 1591 NP został wykonany w kolorze antycznej, a otacza go rama z drewna olchowego. Wygląda on niemalże zabytkowo. Trudno uwierzyć, że został wykonany współcześnie i posiada wszystkie potrzebne funkcje. Wśród nich jest praca zarówno jako wyciąg, jak i pochłaniacz; oświetlenie ledowe czy suwakowe sterowanie. W dodatku został on wyposażony w cichy i wydajny silnik, który gwarantuje efektywną pracę okapu.

Wnętrze kuchni wyposażone w okap w stylu retro zyska niepowtarzalny charakter oraz przeniesie domowników w klimatyczne lata 60-te.Nie trzeba już jeździć po pchlich targach i wyszukiwać antyków, choć oczywiście nie jest to złą formą spędzania czasu ani opłacalnym zajęciem. Jednak nie każdy może sobie na nie pozwolić, ma czas i fundusze na zakup oryginalnych rzeczy. 
Producenci sprzętu agd znają się na najnowszych trendach i wychodzą na przeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów. Obecnie każdy może sobie pozwolić na urządzenie mieszkania w stylu retro, a produkowane do tego sprzęty jak okap kuchenny Kernau są nowe i wyposażone w potrzebne funkcje. Można więc swobodnie łączyć dawny styl ze współczesną technologią. Ponadto posiada on 2 lata gwarancji na niezawodne użytkowanie.

Dodaj komentarz


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Polecam firme stalgast - sprzedają profesjonane szafy...
Na rynku mamy obecnie bardzo szeroki wybór piekarników. Są...
Na uwagę zasługują nie tylko walory wizualne prezentowanych...
Meble klasyczne są ponadczasowe. Moda na nie nie przemija,...
Na rynku mamy obecnie bardzo szeroki wybór piekarników. Są...
Kernau stworzono, aby zaoferować klientom najwyższej...