Okrągły okap kuchenny

Okrągły okap kuchenny

Nowoczesny styl i aranżacja wnętrz na eleganckie, idące z duchem czasu pomieszczenia sprawiają, że producenci okapów kuchennych również muszą nadążać za trendami, by zadowalać swoich klientów. Kuchnie, w których kuchenka stoi na środku, na tzw. "wyspie" są coraz częstszym pomysłem na urządzenie tego pomieszczenia. W ślad za modą pojawiły się okapy wyspowe o różnych kształtach. Te najmodniejsze wykonano w okrągłym kształcie i nadano im neonowe kolory. Jednak bardziej sprzedają się te w klasycznych barwach takich jak: biel, czerń i inox (stal nierdzewna).

 


 

Okrągły okap kuchenny wygląda elegancko i nowocześnie. Montuje się go na suficie za pomocą specjalnej konstrukcji. Każdy z okapów wyspowych posiada stelaż ułatwiający instalację. 
Jednak nie powiedziane jest, że tego typu okap kuchenny sprawdzi się jedynie jako element wyspy. Można go zawiesić również nad kuchenką stojącą w tradycyjnym miejscu, przy ścianie. Okap okrągły pełni te same funkcje co zwykły, ale dzięki oryginalnemu wzornictwu wybierany jest jak dekoracja kuchni. 
Dla przykładu firma Kernau proponuje zakup modelu KCH 0140 B ISLAND, czarnego bardzo eleganckiego okrągłego okapu kuchennego. Może on działać jako pochłaniacz i wyciąg, posiada halogenowe oświetlenie oraz timer, który dopilnuje by sprzęt wyłączył się po określonym czasie. To tylko jeden z tego typu produktów odpowiadający najnowszym standardom wykończenia wnętrz.

Okapy są bowiem nie tylko sprzętem, bez którego jest się teraz ciężko się obejść, bo pochłania niechciane zapachy i uwalnia kuchnię od pary wodnej zawierającej tłuszcz i powodującej zabrudzenia mebli. 
Pełnią one rolę dekoracji, atrakcyjnego gadżetu, który obok lodówki i kuchenki staje się podstawowym wyposażeniem domu. Obecnie wiele okapów, które nawet nie mają eleganckiego wykończenia oraz nowoczesnego designu staje się ozdobą, dzięki fantazyjnej obudowie. Na niektórych z nich umieszcza się osłony, które są ażurowe i po włączeniu oświetlenia tworzą ciekawe wzory. Inne mają oryginalne "cukierkowe" kolory, które wpasują się w nowoczesne wyposażenie kuchni czy to w stylu retro. Tak czy inaczej okap kuchenny jak wiele innych elementów meblowych staje się modny poprzez dodanie do niego artystycznych akcentów.

Nie ważne jak bardzo ozdobna jest nasza kuchnia i czy lubimy styl podążający za modą. Jeden jej akcent może nadać jej niepowtarzalnego charakteru. Okrągły okap kuchenny na kształt walca dopełni wnętrze i uczyni przyjemnym pomieszczeniem do spędzania czasu nie tylko przy gotowaniu. 

Dodaj komentarz


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Polecam firme stalgast - sprzedają profesjonane szafy...
Na rynku mamy obecnie bardzo szeroki wybór piekarników. Są...
Na uwagę zasługują nie tylko walory wizualne prezentowanych...
Meble klasyczne są ponadczasowe. Moda na nie nie przemija,...
Kernau stworzono, aby zaoferować klientom najwyższej...
Na rynku mamy obecnie bardzo szeroki wybór piekarników. Są...