Rustykalny okap kuchenny

Rustykalny okap kuchenny

Każde urządzenie i mebel kuchenny może mieć wybrany charakter. Już nie tylko nowoczesne, geometryczne wzory mają rację bytu, ale do łask wkrada się starodawny styl wypełniony naturalnymi surowcami, elegancką formą i widoczną rysą czasu. Rustykalny charakter maja także okapy kuchenne, które stanowią nieodłączny element wyposażenia wnętrza. Zbierają one parę wodną i tłuszcz za pomocą filtrów oraz pozbawiają wnętrze zapachów powstałych przy gotowaniu. W dodatku teraz producenci wykańczają je według najnowszych trendów aranżacji wnętrz. Jednym z nich jest właśnie rustykalny styl urządzania pomieszczeń.

 


Styl rustykalny to rodzaj wyposażenia wnętrz z nawiązaniem do dworków, wiejskich chat. Jest to niezwykle ciepły i praktyczny nurt w aranżacji, przywodzi na myśl dawne czasy, wyjazdy na wieś, zapachy i smaki z dzieciństwa. Można w nim urządzić dom lub mieszkanie. Kuchnia rustykalna pełna jest naturalnych surowców; drewna, kamienia, na suficie ma nieraz grube, ozdobne belki. Jej sielskość podkreślają kwiaty, wzorzyste tkaniny oraz celowo postarzane meble. 
Ściany mają jasne kolory: biele, beże, kość słoniową, delikatny błękit. Na wierzchu leżą lub pozwieszane są garnki, naczynia oraz wiele dodatków. 
W takiej kuchni akcesoriów jest mnóstwo, sprawia ona wrażenie wręcz pogrążonej w bałaganie, nie ma w niej tendencji do chowania naczyń i akcesoriów po szafkach. Na przeciw takiemu stylowi wychodzą producenci sprzętu agd na przykład Kernau z Łańcuta. Dostępny w jego ofercie wybór trzech okapów o rustykalnym charakterze, który pozwala na urządzenie kuchni w starodawnym stylu. Posiadają one jednak nowoczesne funkcje i budowę. 
Okapy Kernau sterowane są mechanicznie za pomocą wygodnych w użyciu suwaków. Co więcej mogą pracować zarówno jako pochłaniacz i wyciąg. Wyposażono je w oświetlenie ledowe oraz wydajny silnik, który pracuje cicho, aby nie przeszkadzać w wykonywanych czynnościach. Każdy z dostępnych trzech modeli wykonano ze stali nierdzewnej w kolorze antycznej bieli, która nadaje im rustykalny charakter, a brzegi sprzętu wykończono naturalnym drewnem olchy lub dębu, więc nawiązują one do piękna przyrody. Taki element wyposażenia jest nie tylko ozdobą kuchni, ale też trwałym i odpornym na upływ czasu urządzeniem, choć w stylu rustykalnym nie jest to przecież problemem..

Właściwe dobranie mebli i sprzętu pozwoli na wyczarowanie w kuchni każdego stylu. Sklepy z wyposażeniem wnętrz oferują wiele produktów o różnym charakterze, z których można wybrać te najbardziej pasujące do nowoczesnych czy rustykalnych aranżacji.

Dodaj komentarz


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Polecam firme stalgast - sprzedają profesjonane szafy...
Na rynku mamy obecnie bardzo szeroki wybór piekarników. Są...
Na uwagę zasługują nie tylko walory wizualne prezentowanych...
Meble klasyczne są ponadczasowe. Moda na nie nie przemija,...
Kernau stworzono, aby zaoferować klientom najwyższej...
Na rynku mamy obecnie bardzo szeroki wybór piekarników. Są...