Meble - wszystko o meblach i meblarstwie DomiogrodKuchnie jasne i kuchnie ciemne

Kuchnie jasne i kuchnie ciemne

Kuchnie jasne i kuchnie ciemne

Kolor mebli kuchennych, jak i aranżacja całego pomieszczenia powinny być ze sobą harmonijnie połączone. Z pewnością wybór kolorystyki aranżacji zależny jest od tego jak dużym pomieszczeniem dysponujemy. Z reguły do kuchni małych nie wybiera się kolorów ciemnych, gdyż mogłyby one przytłoczyć i tak niewielką kuchnię i optycznie jeszcze bardziej ją pomniejszyć.


Zestawy mogą stanowić ciekawy kontrast w kuchniach średnich i dużych do jasnej kolorystyki ścian. Niektóre osoby myślą, że biel nie jest kolorem praktycznym w kuchni, twierdzą, że na takich meblach widoczne są zabrudzenia.
Czy tak jest w rzeczywistości? Zdecydowanie niekoniecznie. Biały fronty nie brudzą się bardziej niż inne, a jeśli widać na nich brud, osady i kurz - mamy możliwość od razu je usunąć i tym samym zadbać o maksymalną estetykę wnętrza. Jasna kuchnia urządzona może być zarówno w myśl nowoczesności, jak i klasyki.
Kojarzy się z niekwestionowaną harmonią, spójnością, higieną. Kuchnia ciemna natomiast jest pomieszczeniem z charakterem. Prezentuje się równie elegancko, ale ważne jest, aby ciemnym zabarwieniem nie przytłoczyć wnętrza. Przy ciemnych meblach warto postawić na dodatki w innym odcieniu.

Dodaj komentarz


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Polecam firme stalgast - sprzedają profesjonane szafy...
Na rynku mamy obecnie bardzo szeroki wybór piekarników. Są...
Na uwagę zasługują nie tylko walory wizualne prezentowanych...
Meble klasyczne są ponadczasowe. Moda na nie nie przemija,...
Na uwagę zasługują nie tylko walory wizualne prezentowanych...
Meble klasyczne są ponadczasowe. Moda na nie nie przemija,...
Pomieszczeniem, w którym przebywamy zdecydowanie...