Masywne parkiety

Masywne parkiety

Wśród gatunków podłóg jakie znajdują się dzisiaj na rynku szczególnie powszechnym typem są parkiety masywne. Ich określenie wzięte zostało nieprzypadkowo bowiem jak się okazuje w skład tych podłóg wchodzą grube i szerokie deski wystrugane z litego drewna. W konsekwencji tego nie ma problemu z tym, żeby parkiet taki rozłożyć szybko i w miarę sprawnie. Trudniej jednakże zrobić to w sposób w pełni precyzyjny, by klepki nie odstawały oraz by po powierzchni można było poruszać się całkowicie komfortowo.


W związku z tym warto stwierdzić, że wybór podłogi musi być ściśle uzależniony od jakości drewna. Im lepszy surowiec z którego zdecydujemy się skorzystać do wykonania naszego parkietu, tym o wiele dłużej nasza podłoga będzie w stanie nam służyć. Klepki jakimi wykłada się powierzchnię posiadają dzisiaj grubość odpowiednio 22,19, 17,16.15,14,11, 10 oraz 8 mm. W zależności od tych parametrów parkiety są albo bardzo trwałe i przy okazji wygodne, albo nieco mniej komfortowe w użytkowaniu ale za to tańsze pod względem robocizny.

 

W podłogach liczy się przede wszystkim sposób ułożenia desek. Z jednej strony mogą być to klepki bardzo ściśle przylegające do podłoża, powierzchnie podgrzewane, łączone z kamieniem bądź płytkami lub wyłącznie wykonane z drewna. W konsekwencji tego więc rozmaite są walory poszczególnych podłóg a także sposób ich pielęgnacji. W związku z tym więc w przypadku parkietów wyłącznie drewnianych konieczne okazuje się zastosowanie określonych preparatów pielęgnacyjnych, ściśle dostosowanych właśnie do drewna.

Dodaj komentarz


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Polecam firme stalgast - sprzedają profesjonane szafy...
Na rynku mamy obecnie bardzo szeroki wybór piekarników. Są...
Na uwagę zasługują nie tylko walory wizualne prezentowanych...
Meble klasyczne są ponadczasowe. Moda na nie nie przemija,...
Meble klasyczne są ponadczasowe. Moda na nie nie przemija,...
Pomieszczeniem, w którym przebywamy zdecydowanie...
Na uwagę zasługują nie tylko walory wizualne prezentowanych...