Salon w stylu glamour

Salon w stylu glamour Salon w stylu glamour

Salon w stylu glamour stanowi uosobienie szykownej klasy, wystawności oraz ekstrawagancji. Styl ten niestety często błędnie jest kojarzony z przepychem, zbytkiem, przesadnym luksusem. O ile możemy rzeczywiście mówić o szykowności i luksusie, to na przesadę nie starczyło już w tym stylu miejsca. Jego cechą charakterystyczną jest to, że pozwala on na wszechstronną różnorodność.

 

 


Salon urządzony w ten sposób może być bowiem zarówno jasny oraz orzeźwiający, jak i mroczny, wypełniony klimatycznym półmrokiem, który wzbudza ciarki na plecach. Spora wolność istnieje także w kwestii zestawień, gdyż glamour umożliwia tworzenie aranżacji, w skład której wchodzą tak meble nowoczesne, futurystyczne wręcz, jak i te tradycyjne i starodawne.

Ich cecha charakterystyczna jednak powinna pozostać ta sama – subtelny połysk. Glamour to gra cieni i świateł, dlatego ważnym jest, by artykuły meblowe znajdujące się w takim pomieszczeniu posiadały powierzchnię, która całościowo bądź w części odbija światło (np. szafy lakierowane na wysoki połysk, sofy z metalowym wykończeniem, które pozwala promieniom słonecznym kontynuować swą podróż). Definitywnie jest to styl specyficzny, który nie będzie odpowiadał każdemu, jednakże poszczególnym estetom z pewnością potrafi zapewnić sporą dozę satysfakcji z osiągniętego efektu końcowego. Za pomieszczenie przykładowe został podany salon, gdyż nie sposób się nie zgodzić, że stanowi on pomieszczenie reprezentatywne oraz często urządzane w sposób wystawny i gustowny. 

Dodaj komentarz


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Polecam firme stalgast - sprzedają profesjonane szafy...
Na rynku mamy obecnie bardzo szeroki wybór piekarników. Są...
Na uwagę zasługują nie tylko walory wizualne prezentowanych...
Meble klasyczne są ponadczasowe. Moda na nie nie przemija,...
Pomieszczeniem, w którym przebywamy zdecydowanie...
Meble klasyczne są ponadczasowe. Moda na nie nie przemija,...
Na uwagę zasługują nie tylko walory wizualne prezentowanych...