Meble - wszystko o meblach i meblarstwie Dom i OgródMeble do domu i ogrodu Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Meble do domu i ogrodu

berlin-1571046-1920.jpg

Wspominając o meblach najczęściej dzieli się je ze względu na pomieszczenie, w którym się znajdują. Wprowadzony podział to meble kuchenne, sypialniane, łazienkowe i salonowe. Bardzo często zapomina się o ogrodowych – a to przecież na nich wypoczywamy podczas ciepłych letnich wieczorów. Nie powinniśmy zatem pomijać ich przy urządzaniu mieszkania.

Najpopularniej stosowane wykonuje się z wikliny, stali i plastiku. Każdy z tych materiałów ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Pleciony z młodych pędów wierzb fotel jest bardzo eleganckim, ale wymagającym szczególnej opieki miejscem wypoczynku.
Wystawiony na działanie zmiennych warunków atmosferycznych (palące słońce, ulewny deszcz, ujemne temperatury) bardzo szybko straci zdrowy połysk i zacznie pękać w najmniej spodziewanych momentach.

Dużo trwalsze są meble stalowe (wykonywane również z żeliwa, lub ocynkowanego aluminium). Ich wadą jest to, że siadając w nich rzadko mamy poczucie komfortu i przytulności  (zazwyczaj są po prostu zimne), a także ich mała mobilność. Trzecim – najmniej kosztownym i trwałym – materiałem jest plastik. 

Lekkie i łatwe w czyszczeniu tworzywo sztuczne można uformować w dowolny kształt. Meble z niego wykonane najczęściej dają się łatwo składować (wchodzą na siebie nawzajem, zajmując tym samym mniej miejsca). Mogą też być barwione na dowolny kolor, decydując się na nie zatem nie będziemy mieć problemu z dobraniem ich do kolorystyki ogrodu. Czyszczenie ogranicza się zazwyczaj do porządnego wyszorowania ich wodą z mydłem, a specjalistycznych środków używa się niezmiernie rzadko.


 

Dodaj komentarz

Asia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Każdy pragnie urządzić wnętrze swojego domu na jak najwyższym poziomie, zgodnie z obecnie obowiązującymi trendami oraz stylem. Niekiedy bardzo ciężko jest dopasować odpowiednie meble do danego pomieszczenia, a dzieje się tak, iż nieraz nie umiemy dopasować wielkości mebli, do przestrzeni, którą mamy od zaaranżowania.


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Polecam firme stalgast - sprzedają profesjonane szafy...
Na rynku mamy obecnie bardzo szeroki wybór piekarników. Są...
Na uwagę zasługują nie tylko walory wizualne prezentowanych...
Meble klasyczne są ponadczasowe. Moda na nie nie przemija,...
porada: Wystrój salonu
Komfortowa i nowoczesna kanapa FOX. Prezentuje się bardzo...
Włoskie meble wybierane są przez użytkowników bardzo...
Elegancki stół z włoskiej kolekcji pasuje nie tylko do...
porada: Meble z palet
Bardzo oryginalnym sposobem urządzania wnętrz jest...