Meble - wszystko o meblach i meblarstwie Dom i OgródZastosowanie drewna w codziennym życiu

Zastosowanie drewna w codziennym życiu

berlin-1571046-1920.jpg

Drewno jest jedynym z materiałów wykorzystywanych nie tylko w przemyśle meblarskim, ale również w budownictwie, i właśnie tam znajduje główne zastosowanie.


Mimo że drewno ma wysoką cenę to i tak ma wielu inwestorów. Zastosowanie drewna w dzisiejszych czasach to ogrom przeróżnych elementów drewnianych stosowanych m.in., w budownictwie i ma bardzo dużo zalet.

 

Zastosowanie drewna w budownictwie to np. konstrukcje budowlane czy wykańczanie wnętrz. Bardzo ważną zaletą drewna stosowanego w budownictwie jest to, że nie działa ono szkodliwie na organizm człowieka. Drewno jest naturalne i to materiał o nierównomiernej budowie. Zarówno jego wygląd jak i właściwości fizyczne oraz mechaniczne zmieniają się. Jedną w ważniejszych cech drewna jest jego twardość i właśnie na tej podstawie podzielono drewno na sześć klas twardości.

 

Jeśli chodzi o zastosowanie drewna to największe jest jak wspomniane wyżej w budownictwie i stolarce budowlanej, w meblarstwie jako materiał na płyty wiórowe i pilśniowe na sklejki i okleiny oraz na deszczułki posadzkowe.

 

Drewno warunkuje rozwój szeregu przemysłów o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej np. przemysł meblarski . Obecnie można zaobserwować ciągle rosnącą modę na domy, zwłaszcza letniskowe budowane z drewna. Najbardziej popularne drzewa to sosna, świerk, modrzew oraz dąb. W przemyśle meblarskim zastosowanie drewna powoduje, że meble z drewna będą cieszyły się największym powodzeniem. Przez takie sprzęty, gdzie głównym surowcem jest drewno sprawiają, że nasz dom wydaje się przytulny.

Dodaj komentarz


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Do niewielkich wnętrz doskonale pasuje styl nowoczesny i...
Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego możemy pozwolić...
Wyposażenie wnętrz kuchni powinno być uzależnione...
By żyło nam się swobodnie i w pełni komfortowo, konieczne...
Wyposażenie wnętrz kuchni powinno być uzależnione...
Każdy pragnie urządzić wnętrze swojego domu na jak...
Podoba mi sie mega pikowane łóżko włoskie DORIS to model...
szukam firmy oferującej klasyczne meble do biura - ale takie...