Zawiasy w meblach kuchennych

Zawiasy w meblach kuchennych

Większość osób, wybierając meble kuchenne zwraca uwagę jedynie na ich walory estetyczne. Tak naprawdę, to poza ich wyglądem jest szereg rzeczy o wiele bardziej istotnych. Każdy, kto kupuje meble do kuchni, chce by służyły mu przez długi czas, jednak nie rzadko się zdarza, że np. opadają nagle drzwiczki.


 Za taki stan rzeczy mogą być odpowiedzialne złe zawiasy. Bez wątpienia, to właśnie one stanowią wyznacznik jakości mebli. Należy pamiętać, że zawiasy w meblach kuchennych są narażone na duże obciążenia. Jeżeli zawiasy nie są wystarczająco dobre, mogą poza opadaniem szafek doprowadzić także do nieprzyjemnego skrzypienia.
Aby nie stwarzać sobie problemu poprzez ciągłe naprawy, lepiej już przy zakupie mebli zwrócić uwagę na te elementy. Jeżeli zawias jest dobrej jakości, będzie dobrze domykać drzwiczki, a także trzymać odpowiednią ich pozycję. Na rynku dostępnych jest wiele godnych polecenia producentów zawiasów. Jedną z takich firm jest Blum. Należy tu koniecznie wymienić także Pol – Met lub firmę Quamiro. Każda z tych firm specjalizuje się w produkcji artykułów do mebli, w tym także zawiasów.

Dodaj komentarz


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Polecam firme stalgast - sprzedają profesjonane szafy...
Na rynku mamy obecnie bardzo szeroki wybór piekarników. Są...
Na uwagę zasługują nie tylko walory wizualne prezentowanych...
Meble klasyczne są ponadczasowe. Moda na nie nie przemija,...