Jak umyć okap kuchenny

Jak umyć okap kuchenny

Piękny wygląd sprzętu agd dodaje kuchni nowoczesności i elegancji. Biel, czerń czy inox wyglądają bardzo stylowo, szczególnie w wykonaniu na wysoki połysk. Kuchenki, piekarniki czy okapy kuchenne są stale narażone na działanie czynników wewnętrznych takich jak para wodna, tłuszcz i osady. Gromadzi się na nich kurz oraz elementy gotowanych dań. Te ze stali nierdzewnej lubią także czernieć oraz na nich powierzchni tworzą się smugi. Każde z urządzeń musi być czyszczone odpowiednimi środkami, by nie uszkodzić ich powierzchni czy zaburzyć pracy. Okapy kuchenne często tracą swój połysk i nowoczesny charakter, gdy właściwie o nie nie zadbamy.

W celu umycia okapu kuchennego należy najlepiej zdjąć jego spód wykonany z drobnej kratki, przez którą jest wciągane i wydmuchiwane powietrze. Oczywiście w tym czasie lepiej żeby nie znajdowały się na płycie grzewczej żadne garnki ani naczynia, bo powstały na niej osad może się do nich dostać.
Najlepiej wyczyścić siateczkę z obydwu stron używając specjalnych środków chemicznych. Przydatny tutaj będzie na przykład środek do czyszczenia stali nierdzewnej marki Kernau. Preparat jest bezzapachowy i od razu gotowy do użycia. Dzięki wygodnej formie spryskiwacza równomiernie rozprowadza płyn na powierzchniach.
Poradzi on sobie nawet z dużymi zabrudzeniami oraz zalegającym tłuszczem. Dostępne są również inne produkty tej marki jak Uniwersalne mleczko do czyszczenia w szczególności zlewów stalowych i granitowych. Po wykonanym myciu okapu kuchennego siateczkę należy z powrotem zamocować na miejscu, uważając by jej nie uszkodzić. Wierzch okapu także warto przetrzeć preparatem do czyszczenia, bo zgromadzona na nim para i tłuszcz mogą powodować zmatowienie i powstanie brzydkiego osadu.

Właściwe czyszczenie i konserwacja sprzętu agad pozwala na dłuższe jego użytkowanie w niezmienionej formie. Większość z modeli urządzeń wykonana jest nie tylko jako pomoc w kuchni, ale też do jej ozdoby. Jeśli więc ma dekorować naszą kuchnię, to trzeba dbać o jej niezmienny wygląd oraz czystość. 

Ważne jest systematyczne działanie, które nie doprowadzi do powstania trwałych i mocnych zabrudzeń. Poza tym sprzęt, który ma styczność z żywnością powinien być stale czysty oraz zadbany. W przypadku używania środków chemicznych należy zadbać by nie znajdowała się ona na wierzchu, a gdy wybierzemy te wonne trzeba zapewnić dobrą wentylację w pomieszczeniu. Po zakończeniu mycia okapu czy innych urządzeń należy je osuszyć ręcznikiem papierowym lub miękką ściereczką, która nie pozostawi na nim smug lub drobnych włosków.

 


 

Dodaj komentarz


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Polecam firme stalgast - sprzedają profesjonane szafy...
Na rynku mamy obecnie bardzo szeroki wybór piekarników. Są...
Na uwagę zasługują nie tylko walory wizualne prezentowanych...
Meble klasyczne są ponadczasowe. Moda na nie nie przemija,...
Do niewielkich wnętrz doskonale pasuje styl nowoczesny i...
Polecam firme stalgast - sprzedają profesjonane szafy...
Kuchnia to niezwykle ważne pomieszczenie w mieszkaniu....
Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne...