Czy warto łączyć kuchnię z salonem?

Coraz częściej, zwłaszcza w nowoczesnych projektach domów, zobaczyć można, że kuchnia połączona jest wraz z salonem, stanowiąc jedno, duże pomieszczenie. Jak każde rozwiązaniem, również wspólna kuchnia z salonem posiada wady i zalety.

Dzięki połączeniu dwóch pomieszczeń, mamy więcej wolnej przestrzeni. Zyskujemy dużo przestrzeni oraz wolnego miejsca. Mamy możliwość stałego przebywania z gośćmi podczas rodzinnych spotkań. Możemy również mieć pod kontrolę dzieci, które bawią się w salonie i spokojnie przygotowywać w tym samym czasie obiad.

Jednak dla wielu osób połączenie kuchni z salonem wydaje się być krępującym rozwiązaniem. Wszystkie zapachy z kuchni przenoszą się do salonu, a my możemy czuć, że ktoś cały czas obserwuje naszą pracę w kuchni. W takiej sytuacji korzystnym rozwiązaniem może okazać się dodatkowe umieszczenie drzwi przesuwnych lub ściany dekoracyjnej.
Dzięki temu wolna przestrzeń może być modyfikowana w zależności od potrzeby. Kuchnię od salonu można oddzielić również za pomocą wsypy mebli wraz z słupami konstrukcyjnymi, co stanowi również funkcję dekoracyjna.