Mikrofalówka z funkcją piekarnika

Kuchenki mikrofalowe stały się z czasem jednym z najbardziej przydatnych sprzętów AGD w kuchni. Pozwalają one w krótkim czasie podgrzać czy rozmrozić jedzenie. Szczególnie doceniają ich właściwości osoby, które nie mają zbyt wiele czasu na gotowanie i odgrzewają tylko gotowe posiłki. Mikrofalówka posiada wiele przydatnych funkcji, oprócz tradycyjnej- grzania potraw.

 


 

Producenci kuchenek mikrofalowych dodają do nich coraz to nowsze funkcje, które mają sprawić, że praca w kuchni będzie przyjemna, a przy tym nie zajmie wiele czasu, kiedy po prostu go nie mamy. Szybkie podgrzewanie potraw sprawdza się w domach z dziećmi lub pozwala każdemu domownikowi jeść posiłek, gdy wraca z pracy czy ze szkoły. Mikrofalówki przede wszystkim posiadają funkcję szybkiego grzania i odmrażania potraw. Jednak na rynku pojawiają się również te, które mogą działać na zasadzie piekarnika. Możemy w nich upiec ciasto lub przygotować zapiekane danie. Funkcja grilla w kuchence mikrofalowej umożliwia nawet upieczenie w niej pizzy, natomiast termoobieg dokładnie rozprowadza temperaturę zapewniając równomierne grzanie czy pieczenie. Temperatura w mikrofalówce z funkcją grzania może osiągnąć nawet 200 stopni Celsjusza. Dzięki temu niektóre rodzaje ciast można w niej łatwo i szybko przygotować. Zazwyczaj do danego sprzętu jest dołączona książeczka z przepisami. Oczywiście wiele z nich jest zamieszczonych w internecie oraz pojawiają się już pozycje książkowe, w których gotowanie i pieczenie w mikrofalówce jest dokładnie opisane.

 

Mikrofalówki z funkcją piekarnika to zazwyczaj urządzenia wolnostojące, ale w sklepach ze sprzętem AGD można również spotkać modele do zabudowy. Co więcej producenci oferują albo standardowej wielkości mikrofalówki albo duże sprzęty bardzo podobne do piekarników. Często te dwa urządzenia są ze sobą łączone i piekarnik posiada w sobie właściwości ich obu. Ciężko nieraz określić czy to jeszcze piekarnik, czy już mikrofalówka. Jedno jest pewne- stają się one niezbędne w kuchni zajętych na co dzień osób, jak i tych, które cenią sobie wygodę.