Meble - wszystko o meblach i meblarstwie AgdNowoczesne piekarniki Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Nowoczesne piekarniki

Nowoczesne piekarniki

Piekarniki z czasem stały się nowoczesnym sprzętem AGD, który jest nie tylko bardzo funkcjonalny w kuchni, ale też stanowi jej ozdobę.Jego oryginalny design i błyszcząca powłoka dodają kuchni elegancji oraz czynią ją stylowym pomieszczeniem. Posiadają one przy tym mnóstwo trybów pracy i nieraz nawet zaskakujące właściwości.

Nowoczesny piekarnik ma wewnątrz światło, by kontrolować pieczenie potraw. Włącza i wyłącza się ono samoczynnie po rozpoczęciu i zakończeniu pracy. Ma on pojemność nawet do 80 litrów, podświetlany panel sterowania i chowające się przyciski. Ta funkcja została zastosowana z myślą o dzieciach, ale i ułatwieniu pielęgnacji urządzenia. Niektóre z nich nagrzewają się nawet do 300 stopni Celsjusza, przy czym pozostają zimne w dotyku.
Dostosowują one czas pieczenia do wagi potrawy i rodzaju jedzenia. Przed zakończeniem pracy piekarnik może nawet sam się wyłączyć w celu nie zużycia ciepła nagromadzonego we wnętrzu, a ograniczenia już korzystania z energii elektrycznej. Bardzo przydanym elementem jest w nim również termosonda, którą umieszcza się w potrawie.
Pokazuje ona jej temperaturę i stopień upieczenia.

Inną cechą nowoczesnego piekarnika jest zastosowanie teleskopowych prowadnic w miejsce tradycyjnych. Dzięki nim blacha czy ruszt łatwo się wysuwa i nie trzeba dodatkowo ich przytrzymywać, co nieraz skutkowało w oparzeniach.
Bardzo przydany w urządzeniu jest również katalizator zapachów, który pochłania je podczas pracy sprzętu. Nie wydostają się one na zewnątrz ani nie przesiąka nimi piekarnik. Kolejna z nowoczesnych funkcji, w które wyposażany jest ten sprzęt to przegroda dzieląca piekarnik na dwie części. Możemy piec na raz dwie potrawy, każdą z nich w innej temperaturze. Oczywiście nie dochodzi pomiędzy komorami do wymiany zapachów.

Piekarnik w nowoczesnym stylu to także jego elegancki wygląd. Pięknie prezentuje się on w zabudowie kuchennej, a jego wykonanie na wysoki połysk świetnie pasuje do stylowych mebli kuchennych. Nowoczesny piekarnik posiada wiele funkcji i stanowi pomocnika w gotowaniu. Potrawy w nim przygotowywane nie tracą wartości odżywczych, a dzięki trybowi gotowania na parze mogą być również zdrowe i dietetyczne.  


 

Dodaj komentarz

Karolina
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ja mam piekarnik w zabudowie i wygląda super. Na początku obawiałam się czy meble wytrzymają taką temperaturę, ale piekarnik jest tak skonstruowany, że chłodzi swoje ścianki zapobiegając przegrzaniu się ścian mebli.

Kornelia :)
Dodano:
0
0

U mnie w nowym piekarniku jest katalizator zapachu i nie podoba mi się to. Wolę gdy podczas gotowania zapach unosi się po kuchni i wabi każdego domownika. A tak to dopiero po wyciągnięciu jedzenia zapach się rozchodzi. Ale jeżeli ktoś ma połączony np. salon z kuchnią i nie chce aby tkaniny przeszły mu tym zapachem to świetne rozwiązanie jest mieć taką funkcję w piekarniku.

Michał
Dodano:
0
0

Teleskopowe prowadnice w piekarnikach? Pierwsze słyszę i bardzo mi się to podoba... Pewnie trzeba by je częściej czyścic aby działały sprawnie.


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at...
porada: Meble biesiadne
My name’s Eric and I just came across your website -...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
Ja z mężem mamy rustykalną kuchnię lecz nie mamy w ogóle...
Biały okap to dobry pomysł, one się raczej nie brudzą. Osiada...
Na szczęście, gdy ma się piekarnik do zabudowy niezintegrowany...
Super poradnik.Bardzo pomocny mogę już zaoszczędzić na fachowcu.