Meble - wszystko o meblach i meblarstwie AgdOkap kuchenny w stylu retro Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Okap kuchenny w stylu retro

Okap kuchenny w stylu retro

W dzisiejszych czasach meble z "przeszłości" często wykorzystywane są do aranżacji wnętrz. Bardzo modne jest teraz urządzanie pomieszczeń na wzór tych z minionej epoki. Mają one styl i niepowtarzalną elegancję. Jednym z takich kierunków w aranżacji wnętrza jest Retro. Nurt ten panował głównie w latach 60-tych w Ameryce. Kojarzy się on z białymi domami, paniami domu w pastelowych plisowanych sukienkach przygotowujące obiad czy muzyką z gramofonów. Obecnie każdy sprzęt oferowany jest przez wielu producentów w dawnym stylu, nawet okap kuchenny.

 


Wyznacznikiem stylu Retro w aranżacji wnętrz są postarzane meble pełne przepychu i elegancji. Rzeźbione fotele, wzorzyste tkaniny i ciężkie atłasowe zasłony wyrażają fascynację minioną epoką. 
Jeśli chodzi zaś o kuchnię to styl ten wyrażany jest w niej poprzez szachownicę na ścianach czy podłodze, jasne kolory z kwiatowymi akcentami, złoty kran lub porcelanowy zlew. Lodówki mają zaokrąglone boki, barwę różu, błękitu i kremu oraz srebrne podłużne uchwyty. Styl retro dopełniają białe szafki i gustowne dodatki, takie jak srebrne sztućce, blaszane pudełka na ciastka czy na cukier. Pasującym do tego elementem będzie także okap kuchenny. 
W wielu sklepach można znaleźć postarzany gustownie sprzęt. Jednym z nich jest Kernau, lider w zakresie sprzętu agd. Proponowany przez niego okap przyścienny KCH 1561 N czy KCH 1591 NP został wykonany w kolorze antycznej, a otacza go rama z drewna olchowego. Wygląda on niemalże zabytkowo. Trudno uwierzyć, że został wykonany współcześnie i posiada wszystkie potrzebne funkcje. Wśród nich jest praca zarówno jako wyciąg, jak i pochłaniacz; oświetlenie ledowe czy suwakowe sterowanie. W dodatku został on wyposażony w cichy i wydajny silnik, który gwarantuje efektywną pracę okapu.

Wnętrze kuchni wyposażone w okap w stylu retro zyska niepowtarzalny charakter oraz przeniesie domowników w klimatyczne lata 60-te.Nie trzeba już jeździć po pchlich targach i wyszukiwać antyków, choć oczywiście nie jest to złą formą spędzania czasu ani opłacalnym zajęciem. Jednak nie każdy może sobie na nie pozwolić, ma czas i fundusze na zakup oryginalnych rzeczy. 
Producenci sprzętu agd znają się na najnowszych trendach i wychodzą na przeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów. Obecnie każdy może sobie pozwolić na urządzenie mieszkania w stylu retro, a produkowane do tego sprzęty jak okap kuchenny Kernau są nowe i wyposażone w potrzebne funkcje. Można więc swobodnie łączyć dawny styl ze współczesną technologią. Ponadto posiada on 2 lata gwarancji na niezawodne użytkowanie.

Dodaj komentarz

Grażynka
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Nowoczesny okap o wyglądzie retro to świetny pomysł.

Oliwia
Dodano:
0
0

Jak remontowałam kuchnie nigdzie nie mogłam takich retro okapów znaleźć, szkoda, że wtedy nie znałam tej firmy.


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
porada: Meble biesiadne
Hey there, I just found your site, quick question… My...
porada: Meble biesiadne
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
noclegi augustow https://www.noclegiwaugustowie.pl noclegi z...
Wyspowy okap to moje marzenie, mam zaprojektowaną tak kuchnie...
Niesamowite, nie miałem pojęcia, że są mikrofalówki z...
Pharmacy India Online https://bestadalafil.com/ - cialis for...
To ciasta też można robić w mikrofalówce? Niesamowite,...