Meble - wszystko o meblach i meblarstwie AgdRustykalny okap kuchenny Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Rustykalny okap kuchenny

Rustykalny okap kuchenny

Każde urządzenie i mebel kuchenny może mieć wybrany charakter. Już nie tylko nowoczesne, geometryczne wzory mają rację bytu, ale do łask wkrada się starodawny styl wypełniony naturalnymi surowcami, elegancką formą i widoczną rysą czasu. Rustykalny charakter maja także okapy kuchenne, które stanowią nieodłączny element wyposażenia wnętrza. Zbierają one parę wodną i tłuszcz za pomocą filtrów oraz pozbawiają wnętrze zapachów powstałych przy gotowaniu. W dodatku teraz producenci wykańczają je według najnowszych trendów aranżacji wnętrz. Jednym z nich jest właśnie rustykalny styl urządzania pomieszczeń.

 


Styl rustykalny to rodzaj wyposażenia wnętrz z nawiązaniem do dworków, wiejskich chat. Jest to niezwykle ciepły i praktyczny nurt w aranżacji, przywodzi na myśl dawne czasy, wyjazdy na wieś, zapachy i smaki z dzieciństwa. Można w nim urządzić dom lub mieszkanie. Kuchnia rustykalna pełna jest naturalnych surowców; drewna, kamienia, na suficie ma nieraz grube, ozdobne belki. Jej sielskość podkreślają kwiaty, wzorzyste tkaniny oraz celowo postarzane meble. 
Ściany mają jasne kolory: biele, beże, kość słoniową, delikatny błękit. Na wierzchu leżą lub pozwieszane są garnki, naczynia oraz wiele dodatków. 
W takiej kuchni akcesoriów jest mnóstwo, sprawia ona wrażenie wręcz pogrążonej w bałaganie, nie ma w niej tendencji do chowania naczyń i akcesoriów po szafkach. Na przeciw takiemu stylowi wychodzą producenci sprzętu agd na przykład Kernau z Łańcuta. Dostępny w jego ofercie wybór trzech okapów o rustykalnym charakterze, który pozwala na urządzenie kuchni w starodawnym stylu. Posiadają one jednak nowoczesne funkcje i budowę. 
Okapy Kernau sterowane są mechanicznie za pomocą wygodnych w użyciu suwaków. Co więcej mogą pracować zarówno jako pochłaniacz i wyciąg. Wyposażono je w oświetlenie ledowe oraz wydajny silnik, który pracuje cicho, aby nie przeszkadzać w wykonywanych czynnościach. Każdy z dostępnych trzech modeli wykonano ze stali nierdzewnej w kolorze antycznej bieli, która nadaje im rustykalny charakter, a brzegi sprzętu wykończono naturalnym drewnem olchy lub dębu, więc nawiązują one do piękna przyrody. Taki element wyposażenia jest nie tylko ozdobą kuchni, ale też trwałym i odpornym na upływ czasu urządzeniem, choć w stylu rustykalnym nie jest to przecież problemem..

Właściwe dobranie mebli i sprzętu pozwoli na wyczarowanie w kuchni każdego stylu. Sklepy z wyposażeniem wnętrz oferują wiele produktów o różnym charakterze, z których można wybrać te najbardziej pasujące do nowoczesnych czy rustykalnych aranżacji.

Dodaj komentarz

~Benia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Kiedy będę już miała taką kuchnię już wiem na co zwrócić uwagę przy wyborze okapu.

Agnieszka W...e
Dodano:
0
0

Ja z mężem mamy rustykalną kuchnię lecz nie mamy w ogóle okapu, gdyż zaraz obok jest okno, które podczas gotowania otwieramy. Gorzej jest w zimie... Chyba jednak zastanowię się nad takim okapem.

Dominika
Dodano:
1
0

Właśnie najgorzej jest z wyborem okapu do kuchni rustykalnej. Ciężko tak znaleźć, poszukam na tej stronie może coś mi wpadnie w oko, bo póki co pół roku gotuję bez okapu.


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
porada: Meble biesiadne
Hey there, I just found your site, quick question… My...
porada: Meble biesiadne
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
noclegi augustow https://www.noclegiwaugustowie.pl noclegi z...
Okap do zabudowy to najlepsza opcja dla mnie. Nie lubię...
Można powiedzieć, że pralka to takie nerki domu, więc...
Jeżeli położyłabym kuchenkę mikrofalową na lodówce, to...
Taki okap w kolorze Inox przydałby mi się. Biały jednak nie...