Szklany okap kuchenny

Na rynku wyposażania agd jest szeroki asortyment sprzętów do wyboru. Zależy on nie tylko od funkcjonalności urządzeń, ale tez od ich wyglądu i materiałów, z których zostały one wykonane. Producenci oferują wiele typów okapów kuchennych, które nie są już szerokie i masywne jak kiedyś. 

Większość z nich posiada zgrabne gabaryty dostosowane do wielkości płyt grzewczych oraz nowoczesny design. Dzięki niemu okap jest nie tylko bardzo przydatnym urządzeniem, ale też ozdobą kuchni, nadaje jej elegancki charakter. Wykonane są one z wielu materiałów, na przykład szkła w naturalnym lub czarnym kolorze.

Szklane okapy kuchenne to bardzo modne akcesoria wybierane do wyposażenia kuchni. Każdy z nich posiada wyjątkowy charakter oraz z reguły nowoczesny charakter. 
Sprawdzi się idealnie w kuchni z lakierowaną zabudową na wysoki połysk i meblami w energetycznych kolorach. Może także służyć jako dekoracja kuchni tradycyjnej, która nada jej odrobiny luksusu. Zazwyczaj szklane okapy kuchenne są obdarzone nie tylko nowoczesnym wyglądem, ale też funkcjami. 
Budowane są one w połączeniu ze stalą nierdzewną, która nadaje im dodatkowej trwałości. Szklany okap kuchenny to zazwyczaj model teleskopowy czy przyścienny, choć wiele innych typów tego sprzętu oferowanych jest ze szklanymi wstawkami. Jednym z producentów oferujących okapy częściowo zbudowane ze szkła jest Kernau. 
Jego okapy teleskopowe z połączenia szkła i inoxu posiadają wiele zalet. Dla przykładu teleskopowy KTH 10.261 B w czarnym kolorze został wyposażony w tryb pochłaniacza oraz wyciągu, ledowe oświetlenie oraz niezwykle wydajne dwa silniki. Zastosowane w nim sterowanie kołyskowe jest proste w obsłudze i wyjątkowo wygodne. 
Innym przykładem okapu wykonanego w szkle jest przyścienny model KCH 4860 B z funkcjami tymi samymi co powyższy okap, ale dodatkowo wyposażony w timer oraz sterowanie dotykowe an wygodnym panelu.

Należy pamiętać, że teleskopowe okapy kuchenne są głównie przeznaczone do małych kuchni, które nie mają zbyt wielkiej objętości.Prawidłowo działający sprzęt powinien być w stanie przefiltrować w niej powietrze sześć razy w ciągu godziny. Dlatego bardzo przydatne jest obliczenie maksymalnej wydajności uzależnionej od metrażu pomieszczenia. Niewłaściwie działający okap kuchenny nie będzie bowiem spełniał funkcji pochłaniania zapachów oraz oczyszczania wnętrza z pary wodnej i tłuszczu. Spowoduje to osadzanie się zabrudzeń na meblach oraz rozchodzenie aromatów gotowanych posiłków po całej powierzchni domu czy mieszkania.