Czym kierować się przy wyborze kanapy do salonu?

Chyba nikt nie wyobraża sobie pokoju dziennego lub salonu bez wygodnej i zapewniającej komfortowy wypoczynek kanapy. Na tym ergonomicznym meblu można się relaksować po długim dniu, jak również oddawać rozrywce w wolnym czasie, czy nawet spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Kanapa będzie pełniła w naszym domu kilka ról — musi być również meblem w pełni reprezentatywnym, dlatego jej zakup powinien być przemyślaną decyzją. Czym kierować się przy wyborze kanapy do salonu?


Przede wszystkim kanapa powinna zostać dobrana do stylistyki, w której wykończona jest aranżacja salonu lub pokoju dziennego. Niezwykle ważne jest, aby wszystkie dodatki oraz meble ze sobą współgrały — nie należy zapominać, że to w salonie przyjmuje zaproszonych gości, dlatego powinna to być przestrzeń wysoce estetyczna, a zarazem niezwykle funkcjonalna. Do nowoczesnych wnętrz doskonale wpiszą się kanapy o prostej konstrukcji oraz starannym wykończeniu. Tego typu kanapy często ustawione są na niskich nóżkach stworzonych z malowanego lub chromowanego metalu, a także wysokogatunkowego drewna, które nadaje bryle nietuzinkowego charakteru.

Natomiast do salonów klasycznych polecane są kanapy nieco bardziej masywne z zaokrąglonymi oparciami oraz podłokietnikami, które nadają stworzonej aranżacji aspektu wysokiej estetyki oraz ponadczasowej elegancji. Solidna kanapa do salonu powinna być wyposażona w pojemny schowek na pościel lub inne przedmioty, które nie są użytkowane na co dzień. Ponadto, warto wybrać model z funkcją spania — za dnia będzie to miejsce rodzinnego wypoczynku, natomiast w nocy zamieni się w wygodne łóżko, które szybko rozłożymy dla zostających na noc gości. Jeżeli masz większą rodzinę i dwuosobowa kanapa nie zda w twoim mieszkaniu pozytywnie testu, ciekawą alternatywą są kanapy modułowe, które są stworzone z kilku części — istnieje możliwość ich dowolnego przestawiania oraz łączenia w zależności od sytuacji.