Bezpieczne gniazda elektryczne

Często słyszy się o tym, iż jedne gniazda elektryczne są bardziej bezpieczne od innych, zapewniają większy komfort użytkowania przedmiotów. Na czym to polega? Czym jest tajemnicza ochrona i minimalizacja zagrożeń, wynikająca z zastosowania konkretnego modelu gniazd?

 


 

Mówiąc o bezpiecznych gniazdach elektrycznych mamy na myśli przede wszystkim ochronę przed niepowołanym dostępem ze strony dzieci, a także ochronę przed ewentualnym zalaniem (szczególnie w takich pomieszczeniach jak łazienka czy też kuchnia, gdzie mamy do czynienia z wodą na co dzień). 

W łazience warto zatem zastosować tak zwane gniazdo bryzgoszczelne, które będzie skutecznie chroniło przed wodą. Istnieją też profesjonalne gniazda hermetyczne, które oferują maksymalną ochronę przed zalaniem.
Aby natomiast zastosować zabezpieczenie przed dziećmi - można zakupić tak zwany model z przesłonami torów. Takie gniazdka elektryczne będą jednak spełniały należycie swoje funkcje tylko wówczas, jeśli będą oparte na solidnej konstrukcji. Trwałe, wytrzymałe przesłony zdecydowanie utrudniają dziecku ewentualne włożenie palca lub też konkretnego przedmiotu.