Dom w jesiennej odsłonie

Jesień to chłodna i dość deszczowa pora roku, jednakże kojarzy nam się z przepięknymi i ciepłymi kolorami, które są widoczne na spadających z drzew liściach. Chociaż za oknem nieraz jest brzydko, to jednak możemy polepszyć sobie nastrój poprzez odpowiednią aranżację wnętrza stylowymi meblami włoskimi. 


kolory jesieni

Wystarczy w odpowiednich kolorach urządzić wnętrze swojego domu, aby wprowadzić do niego niepowtarzalny klimat i przytulny charakter sprzyjający wypoczynkowi. Jesień kojarzy nam się przede wszystkim z odcieniami złota, pomarańczy, kolorem żółtym, a także subtelną czerwienią — wymienione wybarwienia ożywią wnętrze i dodadzą jego użytkownikom energii. Wnętrza wyposażone w meble włoskie będą synonimem dobrego smaku — nie tylko będą charakteryzować się zwiększoną estetyką, ale również funkcjonalnością. Jedną z przestrzeni, którą warto wyposażyć w meble włoskie z pewnością jest salon — przestrzeń wypoczynkowa, a zarazem reprezentacyjna, do którego należy wybrać sofę lub narożnik, które są wykończone ciepłymi i miękkimi tkaninami.

drewniany finisz

Jesień kojarzy nam się również z odcieniami drewna, dlatego salon i jadalnię można uzupełnić o elementy wykonane z wysokogatunkowego drewna o naturalnym usłojeniu. W jadalni spożywamy posiłki wraz z rodziną i przyjaciółmi — jest to także miejsce, w którym można poustawiać wiele jesiennych dodatków, np. klimatyczne świecie czy dekoracyjne poduszki umieszczone na krzesłach. Przy stole natomiast sprawdzą się stylowe serwetki w pomarańczowej stylistyce, która będzie nawiązywała do wspomnianej pory roku. Jadalnia powinna być również uzupełniona o ergonomiczny stół oraz wyprofilowane krzesła, które sprawią, że nawet dłuższe użytkowanie nie będzie związane z odczuwaniem dyskomfortu. Ciekawą propozycją do jadalni będzie również witryna lub stylowa komoda w formie bufetu. Czytaj więcej tutaj