Jak samodzielnie zrobić stół ogrodowy?

Rynek meblowy daje użytkownikom możliwość wyboru spośród setek różnych mebli ogrodowych. Wiele osób jednak decyduje się na to, aby takie meble wykonać samodzielnie. Jest to świetny pomysł, ponieważ drewniany stół wykonany we własnym zakresie świetnie wkomponuje się w naturalną przestrzeń ogrodu.Wykonanie prostego stołu ogrodowego nie jest takie trudne, jakby to mogło się wydawać, zwłaszcza, że taka konstrukcja może być bardzo prosta. Oczywiście wszystko trzeba rozpocząć od planów - jaki kształt będzie mieć stół, jakiego potrzebujemy wymiaru i z jakiego drewna go wykonamy. 
Po wykonaniu prostego wstępnego projektu przystąpić można do budowy. Jakie drewno będzie najlepsze? Świetnie sprawdzi się na przykład drewno dębowe, ponieważ jest bardzo solidne, a meble z niego wykonane na pewno nie ulegną szybkiemu uszkodzeniu.

Blat stołu można bez problemu wykonać z desek. Dużą uwagę trzeba zwrócić na konstrukcję nóg do stołu, ponieważ te muszą być bardzo wytrzymałe, tylko wtedy będą odpowiednio utrzymywać cała konstrukcję. 
Zwróćmy też dużą uwagę na ich bardzo dobre przymocowanie do blatu, tak aby stół w trakcie przestawiania czy przesuwania nie uszkodził się. Kiedy już konstrukcja jest solidnie połączona, trzeba ją zaimpregnować i zabezpieczyć. 
Jak wiemy stół ogrodowy narażony będzie na działanie wielu rozmaitych czynników pogodowych, dlatego jeżeli chcemy aby posłużył nam przez długi czas to użyjmy najwyższej jakości środków impregnujących, dzięki którym drewno nie ulegnie na przykład zamoczeniu. Mebel gotowy można jeszcze dodatkowo pomalować farbą na wybrany przez siebie kolor. W ten sposób możemy go dopasować do pozostałych elementów aranżacji ogrodu, albo na przykład do elewacji domu.