Jak urządzić małe pomieszczenie? Jest na to dobry sposób!

Mieszkanie w bloku ma wiele wad. Potwierdzi wam to każda osoba, która kiedyś była do tego zmuszona. Hałaśliwi sąsiedzi, codzienne wspinanie się na czwarte piętro i brak windy, to tylko niektóre minusy. Jednak dla mnie największą wadą zawsze było i jest do tej pory znaczne ograniczenie metrażu, które niestety wpływa negatywnie na możliwości dekoracyjne.

W moim przypadku najbardziej problematycznym wnętrzem była kuchnia. Mała, ciasna i ciemna klitka, w której nawet nie mogłam się wygodnie obrócić doprowadzała mnie do szału. Bardzo nie lubię tak zwanych aneksów kuchennych, dlatego za żadne skarby nie chciałam zgodzić się na wyburzenie ściany. Pomyślałam więc, że wymienię meble i jakoś ożywię to wnętrze.

Pomysł był dobry, ale z wykonaniem nie było już tak łatwo. Moja niewymiarowa, niewygodna kuchnia okazała się bowiem tak nieustawna, że nie mogłam dopasować do niej żadnego z wybranych przeze mnie zestawów. Zawsze coś było za duże lub za szerokie. Kiedy już prawie traciłam nadzieję na to, że poradzę sobie z tym problemem, wpadłam na pewien pomysł i zdecydowałam się na projektowanie kuchni. Uwierzcie mi, nić lepszego nie mogło mnie w tej, wydawałoby się, beznadziejnej sytuacji spotkać.

Zaczęłam od przeszukania oferty w Internecie, a następnie wybrałam firmę, z usług której chciałam skorzystać. Projektowanie kuchni przy pomocy specjalistów było nie tylko strzałem w dziesiątkę pod względem praktycznym, ale stało się również świetną zabawą. Okazało się bowiem, że mogłam przedstawić projektantom swoje pomysły i rozwiązania, które chciałabym zastosować, a co więcej zostały one naprawdę wcielone w życie. Oczywiście znacznie rozminęłabym się z prawdą twierdząc, że wszystko, co sobie wymyśliłam, zostało zaakceptowane, ponieważ w kilku przypadkach okazało się, że zaproponowane przeze mnie pomysły były całkowicie niefunkcjonalne i nie nadawały się do tego typu wnętrza. Niemniej to właśnie dzięki pomocy specjalistów mogłam uniknąć tego typu błędów.

Teraz moja mała kuchnia nie jest już niewygodną klitką, ale miejscem, w którym chętnie gotuję, a nawet spędzam wolny czas. Projektowanie kuchnie przez profesjonalną firmę sprawiło wręcz, że efekt końcowy przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.