Meble ogrodowe - fotele

Wypoczynek we własnym ogrodzie to jedna z najlepszych możliwych form spędzania wolnego czasu. Nie trzeba tak naprawdę wiele, aby w pełni się zrelaksować - wystarczą wygodne meble i miejsce do ich ustawienia. Wśród mebli ogrodowych znajdziemy różne rodzaje - krzesła, leżaki, hamaki i wiele innych. Najpopularniejszymi są jednak niezmiennie fotele ogrodowe , które można umieścić w ogródku, na tarasie lub na balkonie.


Jakie rodzaje foteli są dostępne?

W sklepach z meblami ogrodowymi znajdziemy szeroki wybór foteli. Dostępne są tradycyjne modele, które wyglądem są bardzo zbliżone do mebli salonowych, jednak posiadają lżejszą formę. Producenci mebli ogrodowych bawią się jednak stylistyką i oferują różne odsłony i kształty. Dostępne są między innymi modne fotele uszaki, a także takie o zaokrąglonym siedzisku. Stworzenie modnej aranżacji ogrodu nie stanowi zatem problemu. Oprócz tego dużą popularnością cieszą się fotele wiszące. Są idealne na balkon czy taras. Można je podwiesić także na solidnej gałęzi lub zakupić specjalny stojak. Są doskonałe do wypoczynku, ponieważ można się w nich kołysać, co jeszcze bardziej odpręża. Fotele ogrodowe różnią się także od tych salonowych materiałami, z jakich zostały wykonane.

Drewniany, plastikowy, a może rattanowy?

Fotele ogrodowe powstają z różnych surowców. Ich rodzaj wpływa nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na jakość użytkowania. Najbardziej ekonomiczną opcją są fotele z tworzyw sztucznych, głównie plastiku. Ich zaletą jest nie tylko cena, ale również duży wybór. Plastikowe fotele często można nabyć w różnorodnych kolorach i ciekawych kształtach. Miłośnicy bardziej ekologicznych materiałów powinni zainteresować się fotelami z drewna. Są bardzo solidne i wytrzymałe, dlatego mogą posłużyć przez lata. Ciekawą opcją są również meble z rattanu. Ich zaletą jest lekkość, dzięki czemu łatwo można je przenosić. Osoby, którym zależy na szczególnie trwałych fotelach, mogą zwrócić uwagę na fotele stalowe. Ponieważ będą używane na zewnątrz, powinny być pokryte powłoką antykorozyjną, aby pod wpływem rosy nie rdzewiały.