Rodzaje sklejek - sklejka elewacyjna

W dzisiejszym wpisie dowiesz się czegoś ciekawego o jednym z dostępnych rodzajów sklejek - sklejce elewacyjnej. Jest to szczególny rodzaj sklejki bo stosowany do elewacji budynków mieszkalnych typu domy czy powierzchnie ścienne mieszkań.
Co ciekawe ostatnimi czasy swoją rolę sklejka elewacyjna znalazła także przy obiciach bram wjazdowych, czy drzwi garażowych.


Czym właściwie jest sklejka elewacyjna?

Konstrukcyjnie posiada ona podwyższoną wytrzymałość na interakcje z podłożem oraz specjalne nacięcia które pozwalają dokładnie połączyć poszczególne elementy deski. Mówi się też, że nacięcia te mają za zadanie odprowadzać wodę w przypadku dużej wilgotności otoczenia, np. podczas opadów deszczu czy mgły. Zalety stosowania takiej sklejki to przede wszystkim możliwość odświeżenia wyglądu swojego domu przy stosunkowo niskich nakładach pieniędzy i czasu.

Czy zatem warto? Zdecydowanie. Życzymy udanych modernizacji, zaś o efektach stosowania sklejek, sklejki meblowej lub sklejki elewacyjnej możecie nas informować za pomocą formularza kontaktowego - na pewno napiszemy o tym na naszym blogu.