Zastosowanie drewna w codziennym życiu

Drewno jest jedynym z materiałów wykorzystywanych nie tylko w przemyśle meblarskim, ale również w budownictwie, i właśnie tam znajduje główne zastosowanie.


Mimo że drewno ma wysoką cenę to i tak ma wielu inwestorów. Zastosowanie drewna w dzisiejszych czasach to ogrom przeróżnych elementów drewnianych stosowanych m.in., w budownictwie i ma bardzo dużo zalet.

 

Zastosowanie drewna w budownictwie to np. konstrukcje budowlane czy wykańczanie wnętrz. Bardzo ważną zaletą drewna stosowanego w budownictwie jest to, że nie działa ono szkodliwie na organizm człowieka. Drewno jest naturalne i to materiał o nierównomiernej budowie. Zarówno jego wygląd jak i właściwości fizyczne oraz mechaniczne zmieniają się. Jedną w ważniejszych cech drewna jest jego twardość i właśnie na tej podstawie podzielono drewno na sześć klas twardości.

 

Jeśli chodzi o zastosowanie drewna to największe jest jak wspomniane wyżej w budownictwie i stolarce budowlanej, w meblarstwie jako materiał na płyty wiórowe i pilśniowe na sklejki i okleiny oraz na deszczułki posadzkowe.

 

Drewno warunkuje rozwój szeregu przemysłów o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej np. przemysł meblarski . Obecnie można zaobserwować ciągle rosnącą modę na domy, zwłaszcza letniskowe budowane z drewna. Najbardziej popularne drzewa to sosna, świerk, modrzew oraz dąb. W przemyśle meblarskim zastosowanie drewna powoduje, że meble z drewna będą cieszyły się największym powodzeniem. Przez takie sprzęty, gdzie głównym surowcem jest drewno sprawiają, że nasz dom wydaje się przytulny.