Meble - wszystko o meblach i meblarstwie DomiogrodDom parterowy czy wielopoziomowy? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Dom parterowy czy wielopoziomowy?

Dom parterowy czy wielopoziomowy?
Przed rozpoczęciem budowy domu, bardzo ważnym wyborem jest rodzaj domu. Nie każdy może sobie pozwolić na dom, który jest jego marzeniem. Dużą rolę w wyborze domu odgrywa bowiem działka. Gdy jest wąska i długa, nie będziemy w stanie postawić na niej dużego, parterowego domu. Na jaki projekt jednak się zdecydować, gdy rozmiar działki pozwala nam na budowę dowolnego domu?
Coraz modniejsze stają się domy jednopoziomowe. Dużo osób rozpoczyna budowę dopiero w późniejszym wieku. 

Jednym z argumentów za budową domu jednopoziomowego jest brak schodów. Znaczna część osób uważa, że schody w domu bywają męczące, zwłaszcza w późniejszym wieku. Wolą domy parterowe, gdzie wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym piętrze. Z tego względu rezygnują również z piwnic. Niektórzy twierdzą również, że budowa domów jednopoziomowych jest tańsza. Jednak w wielu przypadkach ceny między domami jedno a wielopoziomowymi są takie same. Dom dwupoziomowy daje możliwość zamieszkania w nim dwóch rodzin. U góry może znajdować się oddzielna kuchnia oraz łazienka. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, szczególnie gdy nasze dzieci w niedalekiej przyszłości chcą założyć własne rodziny i na chwilę zamieszkać wspólnie z rodzicami, aby po kilku latach wyprowadzić się do swojego domu, oszczędzając pieniądze, które musieliby przeznaczyć na wynajem mieszkania. 

Dodaj komentarz

Damian
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Z tego co widzę, młodzi ludzie teraz budują w większości jednopoziomowe domy. Też bym tak zrobił, można zawsze zrobić poddasze za 10-15 lat, lub gdy będzie taka potrzeba.

MACIEK
Dodano:
0
0

Jeżeli ma się dużą działkę to jak najbardziej polecam budować parterówkę. Jednak plusem domów ze schodami jest to, że jednak chodząc po nich dbamy o nasze zdrowie.

Sebastian90
Dodano:
0
0

Ja mieszkam w domu trzy-poziomowym, gdzie moja sypialnia jest na drugim piętrze, a kuchnia na parterze.... jestem bardzo niezadowolony z takiego rozwiązania...


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at...
porada: Meble biesiadne
My name’s Eric and I just came across your website -...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
porada: Kuchnie stylowe
Każdy styl kuchni, dobrze zaaranżowany wygląda dobrze. Ja np....
Ja w ogrodzie zasadziłam krzewy z kwiatami, zajmują trochę...
Świetny materiał, bardzo lekki i tani. Polecam do używania go...
Ja w moim domu zamontowałam wszędzie białe, matowe płytki z...