Meble - wszystko o meblach i meblarstwie DomiogrodKantówka drzwiowa klejona - zalety Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Kantówka drzwiowa klejona - zalety

Kantówka drzwiowa klejona - zalety

Kantówka drzwiowa klejona to półfabrykat stosowany do produkcji ram drzwi. Są lepszym materiałem niż lite drewno, ponieważ są odporne na szkodliwe działanie wilgoci. Można więc stosować je nawet w przypadku drzwi zewnętrznych lub łazienkowych. Obecnie większość produkcji kantówki drzwiowej odbywa się przy zastosowaniu właśnie tego materiału, także z uwagi na łatwość jego obróbki.


Wyższość kantówki drzwiowej klejonej nad litym drewnem

Dla większości niewtajemniczonych osób, najlepszym komponentem wykorzystywanym w stolarce wydaje się lite drewno. Materiał ten sprawdza się co prawda w produkcji mebli - meble Rzeszów, jednak jeśli chodzi o wykonanie kantówki okiennej lub drzwiowej, zdecydowanie lepszym wyborem jest drewno klejone. Pozbawione jest ono typowych wad drewna litego, czyli przede wszystkim podatności na wchłanianie wilgoci.
Niektórzy z nas mogą pamiętać jeszcze czasy, gdy do produkcji kantówek stosowane było właśnie drewno w naturalnej postaci. Wady widoczne były najbardziej w przypadku drzwi zewnętrznych, które łatwo ulegały wypaczeniu, a zimą uciekało przez nie ciepło. To wszystko ma związek z wilgotnością, która z łatwością wnika w pory drewna, zwłaszcza jeśli nie jest odpowiednio zabezpieczone. Inaczej jest w przypadku kantówek drzwiowych wykonywanych z klejonki. Posiadają ona wiele warstw spajanych przy pomocy wodoodpornych klejów, które podnoszą odporność na pękanie i paczenie.

Z czego produkuje się kantówkę drzwiową?

W Polsce najpopularniejsze są kantówki drzwiowe, do produkcji których wykorzystywana jest klejonka sosnowa. Spotykane są również półfabrykaty z drewna modrzewiowego lub eukaliptusowego. Z klejonki mogą powstawać nie tylko kantówki o standardowych rozmiar. Niektórzy producenci wykonują również profile francuskie, brytyjskie, włoskie czy skandynawskie. Warto szukać na rynku wyrobów z drewna certyfikowanego FSC, które są wytwarzane w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Dodaj komentarz

~Ewood
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Z kantówki można wykonać wiele przedmiotów - nie tylko tych konstrukcyjnych do budowy domu czy altan. Sprawdza się również przy np. przy tworzeniu designerskich świeczników czy salonowej ławy: https://ewood.pl/drewno/kantowki

~Benia
Dodano:
0
0

Nie wiedziałam,że ma tyle zalet.Zdecydowanie najlepsza.Polecam.

Micho
Dodano:
0
0

Oczywiście, że to lepszy wybór, ekonomiczny - pod względem trzymania ciepła w domu, dodatkowo tańszy i ekologiczny.

Dawid111
Dodano:
0
0

Nie znałem wcześniej kantówek klejonych, brzmi ciekawie.


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at...
porada: Meble biesiadne
My name’s Eric and I just came across your website -...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
Jak dla mnie nie ma sensu kupować dziecku drugich, markowych...
W moim domu zamontowaliśmy aluminiowe drzwi wejściowe. Pasują...
Dobrze zaaranżowane, nawet małe mieszkanie, może wiele...
Nie wiedziałam,że ma tyle zalet.Zdecydowanie najlepsza.Polecam.