Meble - wszystko o meblach i meblarstwie DomiogrodKuchnie jasne i kuchnie ciemne Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Kuchnie jasne i kuchnie ciemne

Kuchnie jasne i kuchnie ciemne

Kolor mebli kuchennych, jak i aranżacja całego pomieszczenia powinny być ze sobą harmonijnie połączone. Z pewnością wybór kolorystyki aranżacji zależny jest od tego jak dużym pomieszczeniem dysponujemy. Z reguły do kuchni małych nie wybiera się kolorów ciemnych, gdyż mogłyby one przytłoczyć i tak niewielką kuchnię i optycznie jeszcze bardziej ją pomniejszyć.


Zestawy mogą stanowić ciekawy kontrast w kuchniach średnich i dużych do jasnej kolorystyki ścian. Niektóre osoby myślą, że biel nie jest kolorem praktycznym w kuchni, twierdzą, że na takich meblach widoczne są zabrudzenia.
Czy tak jest w rzeczywistości? Zdecydowanie niekoniecznie. Biały fronty nie brudzą się bardziej niż inne, a jeśli widać na nich brud, osady i kurz - mamy możliwość od razu je usunąć i tym samym zadbać o maksymalną estetykę wnętrza. Jasna kuchnia urządzona może być zarówno w myśl nowoczesności, jak i klasyki.
Kojarzy się z niekwestionowaną harmonią, spójnością, higieną. Kuchnia ciemna natomiast jest pomieszczeniem z charakterem. Prezentuje się równie elegancko, ale ważne jest, aby ciemnym zabarwieniem nie przytłoczyć wnętrza. Przy ciemnych meblach warto postawić na dodatki w innym odcieniu.

Dodaj komentarz

~Benia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Jeśli chodzi o kuchnie preferuje kolory ciemne.Jasne zostawię do pokoi.

Paweł
Dodano:
0
0

Mi się podobają kuchnie, w których fronty mebli są białe, najlepiej ja nie mają klamek i otwierane są za pomocą kliknięcia. Super to wygląda. Jak tylko będę miał własny dom lub mieszkanie to na pewno moja kuchnia będzie tak wyglądać.

Gabriela
Dodano:
0
0

Myślę, że ciemne meble to świetne rozwiązanie do kuchni. Tak jak autor artykułu uważam, że zabrudzenia są mniej widoczne.

Elżbieta
Dodano:
0
0

Moja siostra zaaranżowała swoją kuchnie na ciemno i jest niesamowicie. Polecam takie rozwiązanie, kuchnia nie musi być zawsze biała.


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
porada: Meble biesiadne
Hey there, I just found your site, quick question… My...
porada: Meble biesiadne
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
noclegi augustow https://www.noclegiwaugustowie.pl noclegi z...
Naszej córce nie przypadły takie kaczki do gustu, dlatego...
Nie wiedziałem, że aluminium może być wykorzystywane w...
Z tego co widzę, młodzi ludzie teraz budują w większości...
Poznawanie architektury, wnętrz lub krajobrazowej to...