Kuchnie jasne i kuchnie ciemne

Kolor mebli kuchennych, jak i aranżacja całego pomieszczenia powinny być ze sobą harmonijnie połączone. Z pewnością wybór kolorystyki aranżacji zależny jest od tego jak dużym pomieszczeniem dysponujemy. Z reguły do kuchni małych nie wybiera się kolorów ciemnych, gdyż mogłyby one przytłoczyć i tak niewielką kuchnię i optycznie jeszcze bardziej ją pomniejszyć.
Zestawy mogą stanowić ciekawy kontrast w kuchniach średnich i dużych do jasnej kolorystyki ścian. Niektóre osoby myślą, że biel nie jest kolorem praktycznym w kuchni, twierdzą, że na takich meblach widoczne są zabrudzenia.
Czy tak jest w rzeczywistości? Zdecydowanie niekoniecznie. Biały fronty nie brudzą się bardziej niż inne, a jeśli widać na nich brud, osady i kurz - mamy możliwość od razu je usunąć i tym samym zadbać o maksymalną estetykę wnętrza. Jasna kuchnia urządzona może być zarówno w myśl nowoczesności, jak i klasyki.
Kojarzy się z niekwestionowaną harmonią, spójnością, higieną. Kuchnia ciemna natomiast jest pomieszczeniem z charakterem. Prezentuje się równie elegancko, ale ważne jest, aby ciemnym zabarwieniem nie przytłoczyć wnętrza. Przy ciemnych meblach warto postawić na dodatki w innym odcieniu.
Dodaj komentarz
Jeśli chodzi o kuchnie preferuje kolory ciemne.Jasne zostawię do pokoi.
Mi się podobają kuchnie, w których fronty mebli są białe, najlepiej ja nie mają klamek i otwierane są za pomocą kliknięcia. Super to wygląda. Jak tylko będę miał własny dom lub mieszkanie to na pewno moja kuchnia będzie tak wyglądać.
Myślę, że ciemne meble to świetne rozwiązanie do kuchni. Tak jak autor artykułu uważam, że zabrudzenia są mniej widoczne.
Moja siostra zaaranżowała swoją kuchnie na ciemno i jest niesamowicie. Polecam takie rozwiązanie, kuchnia nie musi być zawsze biała.