Meble - wszystko o meblach i meblarstwie DomiogrodPłyty meblowe laminowane i wiórowe Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Płyty meblowe laminowane i wiórowe

Płyty meblowe laminowane i wiórowe

Płyty meblowe jak sama nazwa wskazuje maja związek z meblami. Jak wiadomo to sprzętu użytkowe przeznaczone do wyposażenia wnętrz mieszkalnych i publicznych. Płyty meblowe używane do produkcji mebli mają  sprawić, że uzyskają one funkcje np. według sposobu użytkowania: do pracy oraz spożywania posiłków, do wypoczynku, do siedzenia, do przechowywania przedmiotów oraz wielofunkcyjne.Według miejsca użytkowania np.: sklepowe, restauracyjne, biurowe, mieszkaniowe, szkolne, hotelowe itd.
najczęściej przeważanym w konstrukcji materiałem jest drewno, z którego robione są płyty meblowe, wśród których rozróżniamy:
-wiórowe,
-laminowane,
Płyty meblowe laminowane najczęściej wykonane są na bazie płyty wiórowej lub MDF. Może być jednostronnie lub dwustronnie pokryta żywicami. Proces laminowania polega na zaprasowaniu filmu dekoracyjnego na płytę.
Płyty meblowe wiórowe są trójwarstwowym tworzywem drzewnym i powstają w wyniku sprasowania wiórów w wysokiej temperaturze i wysokiego ciśnienia. Warstwa wewnętrzna płyty zbudowana jest z wiórów nieco grubszych. Dzięki temu powstała płyta jest bardzo wytrzymała.
Ten rodzaj płyty jest podstawowym materiałem przeznaczonym do produkcji mebli np. na blaty kuchenne. Płyty meblowe stosowane przez producentów mebli maja wiele zalet z najważniejszych należy wymienić: odporność na ścieranie i zarysowania i wysokie temperatury.

Dodaj komentarz

Wiktor
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Meble wykonane z płyt laminowanych lub wiórowych są lekkie i tańsze. Po co wstawiać meble do kuchni z litego drewna skoro i tak widzimy tylko fronty. Myślę, że meble z płyt są również cieńsze, więc można pomieścić w nich więcej i nie zajmują tyle miejsca do te z drewna naturalnego.

Tadek
Dodano:
0
0

U mnie w kuchni meble laminowane świetnie się sprawdzają.


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at...
porada: Meble biesiadne
My name’s Eric and I just came across your website -...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
Chcąc wybierać meble do ogrodu najlepiej skupić się na tym czy...
Widziałam kiedyś taki stolik jakby z mozaiki ułożony na...
Na wakacjach kupiliśmy meble rattanowe, póki co sprawdzają się...
Gdy ma się ogród za domem to aż grzech nie posiadać mebli...