Meble - wszystko o meblach i meblarstwie DomiogrodSalon w stylu glamour Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Salon w stylu glamour

Salon w stylu glamour Salon w stylu glamour

Salon w stylu glamour stanowi uosobienie szykownej klasy, wystawności oraz ekstrawagancji. Styl ten niestety często błędnie jest kojarzony z przepychem, zbytkiem, przesadnym luksusem. O ile możemy rzeczywiście mówić o szykowności i luksusie, to na przesadę nie starczyło już w tym stylu miejsca. Jego cechą charakterystyczną jest to, że pozwala on na wszechstronną różnorodność.

 

 


Salon urządzony w ten sposób może być bowiem zarówno jasny oraz orzeźwiający, jak i mroczny, wypełniony klimatycznym półmrokiem, który wzbudza ciarki na plecach. Spora wolność istnieje także w kwestii zestawień, gdyż glamour umożliwia tworzenie aranżacji, w skład której wchodzą tak meble nowoczesne, futurystyczne wręcz, jak i te tradycyjne i starodawne.

Ich cecha charakterystyczna jednak powinna pozostać ta sama – subtelny połysk. Glamour to gra cieni i świateł, dlatego ważnym jest, by artykuły meblowe znajdujące się w takim pomieszczeniu posiadały powierzchnię, która całościowo bądź w części odbija światło (np. szafy lakierowane na wysoki połysk, sofy z metalowym wykończeniem, które pozwala promieniom słonecznym kontynuować swą podróż). Definitywnie jest to styl specyficzny, który nie będzie odpowiadał każdemu, jednakże poszczególnym estetom z pewnością potrafi zapewnić sporą dozę satysfakcji z osiągniętego efektu końcowego. Za pomieszczenie przykładowe został podany salon, gdyż nie sposób się nie zgodzić, że stanowi on pomieszczenie reprezentatywne oraz często urządzane w sposób wystawny i gustowny. 

Dodaj komentarz

Rafał5
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Jak grałem w simsy w dzieciństwie to zawsze budowałem salony w takim stylu. Jak będę miał już swój dom to na pewno salon będzie galmour.

Amanda!
Dodano:
0
0

Nie wiedziałam, ze styl glamour charakteryzuję się grą światła i cieniu. Super artykuł.

Antonina L.
Dodano:
0
0

Jak dla mnie salon powinien być zaaranżowany tylko w stylu glamour. To powinno być eleganckie pomieszczenie do przyjmowania gości.


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at...
porada: Meble biesiadne
My name’s Eric and I just came across your website -...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
Uf, dobrze, że moja córka ma taki rowerek. Bałam się, że może...
Ja w ogrodzie zasadziłam krzewy z kwiatami, zajmują trochę...
Pokój dla dziecka jest nie lada wyzwaniem,ale dzięki tym radom...
Świetna jest możliwość wybrania mozaiki do łazienki, dobrze,...