Jak dbać o meble ogrodowe

Ogród jest miejscem, w którym czujemy się dobrze, spokojnie, przyjemnie. Możemy spędzić czas w otoczeniu przyrody - zieleni, pięknych kwiatów, nierzadko także owoców. Warto zadbać też o meble ogrodowe, które uprzyjemnią nam czas spędzony w ogrodzie. 


Meble ogrodowe bardzo często wykonane są z takich materiałów jak wiklina, drewno, rattan. Nawiązują do przyrody i prezentują się bardzo ciekawie. Nie mniej jednak wymagają specjalistycznej pielęgnacji, dzięki czemu nie stracą swojego uroku. 
Nieco mniej wymagające w pielęgnacji są meble z tworzyw sztucznych, plastiku czy też aluminium - ale nie prezentują się tak naturalnie, nie wnoszą też do ogrodu klimatu i ciepła.
Meble ogrodowe z drewna wymagają przede wszystkim ochrony przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Raczej nie wystawia się też takich mebli na bardzo długie działanie promieni słonecznych.
Co jakiś czas konieczna będzie konserwacja. To samo dotyczy wikliny i rattanu. W okresie zimowym meble ogrodowe przechowywać trzeba w miejscu, gdzie jest ciemno, a także chłodno. O meble ogrodowe warto dbać, gdyż dzięki temu zachowają swój urok na lata, a w okresie letnim zapewnią nam wytchnienie podczas wypoczynku w ogrodzie.