Meble do domu i ogrodu

Wspominając o meblach najczęściej dzieli się je ze względu na pomieszczenie, w którym się znajdują. Wprowadzony podział to meble kuchenne, sypialniane, łazienkowe i salonowe. Bardzo często zapomina się o ogrodowych – a to przecież na nich wypoczywamy podczas ciepłych letnich wieczorów. Nie powinniśmy zatem pomijać ich przy urządzaniu mieszkania.

Najpopularniej stosowane wykonuje się z wikliny, stali i plastiku. Każdy z tych materiałów ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Pleciony z młodych pędów wierzb fotel jest bardzo eleganckim, ale wymagającym szczególnej opieki miejscem wypoczynku.
Wystawiony na działanie zmiennych warunków atmosferycznych (palące słońce, ulewny deszcz, ujemne temperatury) bardzo szybko straci zdrowy połysk i zacznie pękać w najmniej spodziewanych momentach.

Dużo trwalsze są meble stalowe (wykonywane również z żeliwa, lub ocynkowanego aluminium). Ich wadą jest to, że siadając w nich rzadko mamy poczucie komfortu i przytulności  (zazwyczaj są po prostu zimne), a także ich mała mobilność. Trzecim – najmniej kosztownym i trwałym – materiałem jest plastik. 

Lekkie i łatwe w czyszczeniu tworzywo sztuczne można uformować w dowolny kształt. Meble z niego wykonane najczęściej dają się łatwo składować (wchodzą na siebie nawzajem, zajmując tym samym mniej miejsca). Mogą też być barwione na dowolny kolor, decydując się na nie zatem nie będziemy mieć problemu z dobraniem ich do kolorystyki ogrodu. Czyszczenie ogranicza się zazwyczaj do porządnego wyszorowania ich wodą z mydłem, a specjalistycznych środków używa się niezmiernie rzadko.