Meble dziecięce do pokoju dziewczynki

Aranżacja pokoju dziecięcego nie jest wbrew pozorom łatwą sprawą. W miejscach tych jest zwykle niewielki metraż, z którego trzeba wykrzesać maksymalny potencjał, aby przestrzeń była praktyczna i funkcjonalna. Oprócz tego, sposób w jaki zaaranżujemy pokój musi spełniać potrzeby i trafiać w gusta podopiecznych - projektowanie wnętrz Rzeszów. Już na etapie planowania wystroju musimy zastanowić się nad tym, czy to co zakupimy teraz będzie wciąż przydatne dziecku za kilka lat. O ile wymiana łóżeczka na większe wydaje się czymś oczywistym, o tyle szafę czy regały można użytkować o wiele dłużej. Czym zatem należy kierować się przy wyborze mebli do pokoju dziewczynki?


Jaki powinien być pokój dziewczęcy?

Meble wybierane do pokoju dziewczynki muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Ich zadaniem jest w końcu stworzenie przestrzeni, w której mała dama będzie spędzać większość czasu. Oprócz tego wyposażenie powinno pozwalać wykreować przytulny wystrój. Rodzice sięgają w tym przypadku zwykle po takie rozwiązania, które pomogą zbudować bajkowy klimat. Taki wybór zazwyczaj trafia w gusta małych dziewczynek i sprawia, że pokój staje się miejscem, w którym pociecha może rozwijać kreatywność i miło spędzać czas podczas zabawy.

Jakie meble wybrać?

Pokój dziewczynki podobnie jak pokój chłopca potrzebuje mebli, które będą niezbędne do codziennego funkcjonowania i rozwoju. Niezależnie od wielkości przestrzeni, każdy rodzic musi zapewnić swojemu dziecku miejsce do wypoczynku, nauki oraz zabawy. Oznacza to, że niezbędne będzie przede wszystkim łóżko. W momencie gdy nadejdzie pora, aby zmienić pierwsze łóżeczko za szczebelkami na większe, warto wybrać taki model, który przypadnie do gustu małej dziewczynce, jednak będzie również mogło służyć jej gdy osiągnie wiek nastoletni. Warto zadbać również o komfortowy materac. Bardzo ważnym elementem pokoju dziewczynki jest również biurko. To właśnie przy nim pociecha będzie odrabiać lekcje i wykonywać zadania domowe. Biurko powinno być również przystosowane pod komputer oraz posiadać miejsce na przybory papiernicze. Przygotowanie miejsca do nauki jest bardzo ważne, ponieważ to właśnie ono może w dużej mierze przyczynić się do tego, że dziewczynka zechce rozwijać nowe umiejętności i poznawać świat. Do biurka należy dopasować również odpowiednie krzesło. Tutaj ważny jest nie tylko design, ale przede wszystkim ergonomia, która zadba o prawidłową postawę już od najmłodszych lat. Ponadto w pokoju dziewczynki powinna znaleźć się również szafa. Ważne, aby była na tyle duża, że nie pojawi się problem, kiedy nieoczekiwanie jej zawartość zacznie się rozrastać.

Na jaką kolorystykę postawić w pokoju dziewczynki?

Kolorystyka w dziecięcym pokoju jest zawsze przedmiotem niekończącej się dyskusji. Powszechnie przyjęło się, że pokój dziewczynki nie może istnieć bez różowych elementów. Tymczasem gama kolorów przeznaczonych do dziewczęcego pokoju jest na tyle szeroka, że wcale nie trzeba się ograniczać tylko do różu. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się meble w kolorze białym. Są one bardzo uniwersalne i łatwo adaptują się do zmian. Dzięki temu wraz z czasem, gdy dziewczynka zacznie dorastać, nie trzeba będzie wymieniać całego wyposażenia, lecz tylko zmienić dodatki i przemalować ściany.