Akcesoria niezbędne dla maluszka

Łóżeczko dla dziecka rodzice kupują częstokroć jeszcze przed narodzeniem dziecka. Należy zastanowić się jakie łóżeczko jest odpowiednie i jakie wyposażenie dodatkowe do niego uwzględnić.


bezpieczne łóżeczko

Tradycyjne łóżeczka dostępne są w dwóch rozmiarach - 120 x 60 cm oraz 40 x 70 cm. Wiele modeli dziecięcych łóżeczek ma wbudowane półeczki, szuflady na rozmaite drobne przedmioty. Zdarzają się również modele zawierające blat do przewijania dziecka - jest to przydatne szczególnie w małych mieszkaniach.
Dodatkowe wyposażenie, w które warto się zaopatrzyć to głównie ochraniacz na szczebelki, który łagodzi ewentualne potłuczenia dziecka, baldachim, który chroni przed zbyt silnym światłem, kołderka albo kocyk z powłoczkami, bądź także śpiworek, który ma możliwość okazać się znacznie praktyczniejszy ponieważ dziecko się spod niego nie wykopie, do tego ewentualnie poduszka z powłoczką.Przyda się również kilka sztuk prześcieradeł, a do tego podkład pod prześcieradło. Bardzo przydatną rzeczą jest też moskitiera dla ochrony dziecka przed latającymi owadami.

gryzaki

Okres ząbkowania jest bardzo trudny zarówno dla maluszka, któremu w bolesny sposób wyrastają ząbki, ale również dla rodziców, którzy często czują się bezradni i nie wiedzą jak pomóc swojemu dziecku. Jednym z najczęściej stosowanych podczas ząbkowania akcesoriów są gryzaki, które ułatwiają dziecku przejście przez ten trudny okres. Gryzak uśmierza swędzenie dziąseł podczas ząbkowania, a także łagodzi ból, dlatego dzieci tak chętnie z nich korzystają. Obecnie na rynku wybierać możemy wśród niezliczonej ilości rodzajów i wzorów gryzaków. Bardzo dobre dla dzieci są gryzaki wypełnione cieczą, którą możemy schłodzić w zamrażarce lub lodówce. Schłodzony gryzak znacznie bardziej łagodzi ból i swędzenie i przynosi dziecku dużą ulgę. Wiele dostępnych na rynku gryzaków przypomina zabawki dla dzieci, dlatego maluchy jeszcze chętniej po nie sięgają.