Meble - wszystko o meblach i meblarstwie Dom i OgródDrewniane meble w stylu loftowym Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Drewniane meble w stylu loftowym

berlin-1571046-1920.jpg

Styl loftowy to subtelne zestawienie litego drewna z elementami metalowymi, które sprawia, że aranżowana przestrzeń staje się industrialna, nieco bardziej surowa. Najczęściej stylistykę loftową w przypadku mebli wykorzystuje się przy projektach stołów oraz krzeseł, a także hokerów. Warto pamiętać, że meble muszą być przystosowane do codziennego użytkowania, tj. powinny charakteryzować się zwiększoną funkcjonalnością oraz oferowaną wygodą, natomiast ich wykończenie, czyli warstwa wizualna powinna nawiązywać do pożądanej surowości oraz prostoty konstrukcji. Drewniane meble w stylu loftowym zestawione są przede wszystkim z metalowymi szkieletami — dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania do wnętrza można zyskać na minimalistycznym charakterze.


styl loftowy

Przestrzeń loftowa związana jest przede wszystkim z otwartymi przestrzeniami oraz stylistyką budynków przemysłowych, a także opuszczonych fabryk — coraz częściej pojawiają się aranżacje, w których dominują surowe ściany z cegły lub inne kamienne wykończenia. Ową stylistykę można osiągnąć nie tylko poprzez odpowiednie przygotowanie ścian oraz podłogi, ale również poprzez odpowiednie elementy wyposażenia, które nadadzą wnętrzu odpowiedniej wyrazistości. Oprócz mebli równie ważną funkcję pełnią dodatki, najlepiej, jeżeli będą wykonane z miedzi lub złota — koniecznie zadbaj o duże lustra, a także odpowiednie doświetlenie przestrzeni, które pozwoli na wizualne powiększenie pomieszczenia.

lite drewno

Meble z litego drewna doskonale sprawdzą się w przestrzeni loftowej, ponieważ ich stylistyka jest ponadczasowa — nigdy nie wyjdzie z mody i wpasuje się w niemal każdy dekor. Największą zaletą takich mebli jest ich trwałość oraz wytrzymałość. Pomimo codziennego użytkowania zachowają swoją pierwotną formę, a także warto wiedzieć, że każdy element zestawu będzie miał nie tylko inny układ słojów, ale również odmienne zabarwienie, ponieważ nie ma dwóch takich samych kawałków drewna. Drewniane meble będą prezentować się nadzwyczaj estetycznie w każdej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Benia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Chętnie urządzę salon w takim stylu.Super artykuł.

Nadia
Dodano:
0
0

Mam salon urządzony w stylu loftowym i uwielbiam w nim przebywać. Jest bardzo inspirujący. Znajomi gdy do nas przychodzą robią zdjęcia tych mebli, bo tak im się podobają.

Kamila1980
Dodano:
1
0

OD dawna podoba mi się taki styl mebli, cieszę się, że w końcu są gdzieś dostępne i to w dobrej jakości.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at...
porada: Meble biesiadne
My name’s Eric and I just came across your website -...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
Pokój to bardzo ważny temat
Fotel relax na pewno przydałby się młodym rodzicom.
Styl loftowy, to jest coś co zdecydowanie uwielbiam.
Nie wiedziałam, że istnieje taki styl biesiadny. Myślałam, że...