Fotel do gabinetu - jak wybrać odpowiedni?

Osoby, które przez dużą część dnia pracują w pozycji siedzącej muszą w szczególności dbać o swoje plecy. Niewygodne krzesło lub fotel może bowiem powodować nie tylko dolegliwości bólowe, ale przede wszystkim wady postawy i poważne problemy z kręgosłupem. Jak zatem wybrać odpowiedni fotel do gabinetu i na co zwrócić uwagę przy zakupie?


Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Na pierwszym miejscu przy zakupie fotela do pracy powinniśmy postawić przede wszystkim komfort. Musimy mieć na uwadze, że będziemy korzystać z tego mebla przez wiele godzin, dlatego należy zadbać o właściwe podparcie dla kręgosłupa. Fotel powinien mieć przede wszystkim wysokie oparcie, tak aby plecy mogły się swobodnie oprzeć na całej długości. Niemniej istotny jest zagłówek, ponieważ często to właśnie odcinek szyjny jest najbardziej nadwyrężany podczas pracy. Warto także zwrócić uwagę na podłokietniki. Powinny być regulowane, dzięki czemu będzie można je dopasować do indywidualnych potrzeb. Fotel do pracy powinien posiadać także miękkie wypełnienia. Dzięki nim korzystanie z fotela stanie się wygodniejsze, a nasze samopoczucie będzie znacznie lepsze. Oprócz tego, dla wielu osób istotną kwestią jest strona wizualna takiego fotela. Meble gabinetowe powinny charakteryzować się eleganckimi wykończeniami i odpowiednią jakością wykonania. Częste użytkowanie fotela może bowiem sprawić, że w przypadku tanich modeli, gdzie producent poszedł "po kosztach" tapicerka szybko zacznie się wycierać, a gąbka zapadać. Takie meble już po kilku tygodniach mogą nie nadawać się do dalszego użytkowania. Nie chodzi wcale o to, aby kupić najdroższy fotel jaki znajdziemy w sklepie meblowym, ale o zwrócenie uwagi na jakość wykonania.Jaki design fotela wybrać?

Obecnie na rynku można spotkać szeroki wybór mebli do gabinetów (klasyczne meble gabinetowe), dlatego każdy znajdzie coś co trafi w jego gusta. Osoby, które lubią klasycznie urządzone wnętrza powinny zwrócić przede wszystkim uwagę na fotele tapicerowane skórą. Takie meble nie tylko bardzo elegancko się prezentują, ale również potrafią łatwo dopasować się do pozostałych elementów mieszkania. Fotele ze skóry naturalnej są również bardzo trwałe i zapewniają wysoki komfort. Warto więc postawić na nie jeśli szukamy mebli solidnych i ponadczasowych. Osoby, które lubią z kolei nowoczesność, mogą wybierać spośród foteli w awangardowych wersjach. Można znaleźć najróżniejsze formy, zarówno te minimalistyczne, jak też takie o ciekawych liniach, niestandardowych materiałach czy modernistycznych kształtach. Dużą popularnością cieszą się fotele tapicerowane tkaniną membranową. Meble te zapewniają wysoki komfort, ponieważ nawet w upalne dni nie sprawiają, że użytkownik się poci. Jeśli chodzi o kolorystykę, to można również znaleźć modele w szerokiej gamie kolorystycznej. Najchętniej wybierane są jednak meble w klasycznych barwach, takich jak czerń, szarość czy brąz.