Fotel rozkładany do spania - praktyczne rozwiązanie

Fotel o rozkładanej konstrukcji to uniwersalny mebel, który znajdzie zastosowanie niemal w każdej przestrzeni użytkowej — zarówno tej dużej, jak i mniejszych kawalerkach. Praktyczny fotel doskonale sprawdzi się jako stylowy element wyposażenia pokoju dziecięcego, pokoju młodzieżowego, pokoju dziennego, a także pokoju przeznaczonego dla gości. 


funkcjonalność przede wszystkim

Fotel z funkcją spania to ergonomiczny mebel, który nie zajmie zbyt wiele przestrzeni użytkowej, jednocześnie pozwoli na zaznanie komfortu oraz wygody. W dzień można na nim się rozłożyć z książką, a także pooglądać ulubiony serial lub film, natomiast w nocy fotel można zamienić w łóżko, które zapewni wygodny oraz komfortowy sen. Większość modeli wyposażonych jest w mechanizm ułatwiający rozkładanie, dzięki czemu poradzą sobie z nim zarówno osoby starsze, jak i młodsze.

praktyczny mebel

Fotel rozkładany jednoosobowy to praktyczne rozwiązanie, które warto wykorzystać w pomieszczeniach o niewielkim metrażu, ponieważ nie zajmuje on zbyt wiele miejsca, a jest gwarantem komfortowego wypoczynku.
Większość foteli tapicerowanych jest wysokogatunkową tkaniną, która nie tylko jest odporna na zabrudzenia oraz zarysowania, ale również dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej — każdy fotel będzie można dopasować do aktualnie aranżowanego wnętrza.
Fotel jednoosobowy z funkcją spania oprócz elastycznego siedziska, które jest wypełnione sprężynami bonellowymi lub falistymi, a także wkładkami elastycznymi, wyposażony jest zazwyczaj w pojemny schowek na pościel, w którym bez większego problemu zmieści się kołdra, poduszki oraz koce, a także inne tekstylia domowego użytku, z których nie korzystamy na co dzień. Fotel jednoosobowy rozkładany pozwoli na praktyczne zaaranżowanie przestrzeni, w której nie ma miejsca na wstawienie mebli wypoczynkowych lub sofy/narożnika.