Fotele bujane w nowoczesnej stylistyce

Fotele bujne kojarzą ci się z domem babci i dzierganiem na drutach? W takim razie nie miałeś okazji przetestować tych mebli w nowoczesnej stylistyce. To rozwiązanie, które zachwyci każdą osobę ceniącą komfort. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego od relaksującego bujania przy trzasku ognia w kominku lub towarzystwie ulubionej książce.


Tradycyjne fotele w nowoczesnym wydaniu

Fotele bujane przez wiele osób utożsamiane są z oldschoolowymi konstrukcjami na wielkich biegunach, które często wyplatane były z wikliny. Jeśli nie jesteśmy entuzjastami aranżacji w stylu vintage, to raczej nie będziemy zainteresowani takim rozwiązaniem. Producenci udowadniają jednak, że "bujak" - bo tak często określa się ten rodzaj fotela nie musi być wcale kojarzony z zamierzchłymi czasami. Współczesne modele są tworzone w bardzo modnej stylistyce. Siedzisko często wyglądają identycznie jak w najpopularniejszych obecnie gatunkach foteli. Rezygnuje się z dużych biegunów, a zamiast tego stawia na subtelne, drewniane płozy, które doskonale wpisują się we współczesny wystrój. Dostępne są bujane uszaki, które zapewniają niezwykłą wygodę i komfort. Szeroki wybór oferowany jest także wśród foteli w stylu skandynawskim, które wyróżniają się opływowym oparciem i minimalistycznym designem. Możliwości jest tak wiele, że każdy bez wątpienia znajdzie coś dla siebie.

Komfortowy wypoczynek w bujanym fotelu

Bujane fotele to bez wątpienia jedne z najwygodniejszych mebli, jakie można wybrać do swojego wnętrza. Wystarczy tylko wyobrazić sobie miękki, kołyszący miarowo fotel, ogrzewający w zimowy wieczór kominek, kubek aromatycznej herbaty i ulubiony serial lub książkę. Przepis na wieczór idealny! Fotel bujany sprawdzi się jednak nie tylko zimą. W sprzedaży dostępne są również plecione fotele z rattanu lub bambusa idealne na balkon czy do ogrodu. Tutaj znów można pokusić się o kolejny scenariusz, jak w ciepłe letnie popołudnie sączymy napój z kostkami lodu przy akompaniamencie ptaków poddając się błogiemu odprężeniu w fotelu bujanym. Mebel ten sprawdzi się zatem na każdą okoliczność.