Funkcjonalna i przestronna kuchnia z meblami na wymiar

Meble niedopasowane do wnętrza, nieodpowiednie rozmieszczenie urządzeń AGD oraz źle rozplanowane wyposażenie sprawi, że korzystanie z kuchni będzie utrudnione. Rozwiązaniem tego problemu będą meble kuchenne na zamówienie. Dziś jest to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba osób, które chcą dobrze urządzić swoje kuchenne wnętrze i sprawić, że codzienne przyrządzanie posiłków nie będzie sprawiało kłopotu.Meble na wymiar do kuchni - wygoda i funkcjonalność
Choć w sklepach nie brakuje gotowych zestawów mebli które możemy nabyć od ręki, to wiele osób woli poszukać mebli na wymiar. Z czego to wynika? Głównym powodem dla którego decydujemy się na meble pod wymiar jest możliwość ich indywidualnego dopasowania do kuchennego wnętrza. Ogromną zaletą jest także możliwość wykonania mebli w pełni zgodnych z gustem osoby zamawiającej, co oznacza brak kompromisów i rezygnacji z istotnych kwestii dotyczących wyposażenia wnętrza. Nie każdy z nas ma szczęście być właścicielem przestronnej i ustawnej kuchni. Często zdarzają się małe i trudne w organizacji przestrzenie, do których dopasowanie standardowych zestawów mebli jest niemożliwe. Problem stanowią także wnęki czy ścięcia pod sufitem, które utrudniają ustawienie lub zawieszenie szafek. W takich przypadkach indywidualny projekt jest często koniecznością.

Jak wygląda wykonywanie mebli na wymiar?
Zakup mebli na wymiar nie jest procesem skomplikowanym, choć zajmuje nieco więcej czasu niż zakup gotowych mebli w salonie. Zapytaliśmy firmę Kanet z Rzeszowa specjalizującą się w tworzeniu mebli na zamówienie, o to jak zazwyczaj wygląda taka procedura. Pierwszym etapem jest konsultacja z klientem i pobranie dokładnych wymiarów wnętrza. Bardzo istotne jest dokładne wysłuchanie oczekiwań oraz potrzeb klienta, ponieważ to one tworzą bazę do stworzenia mebli kuchennych. Zdarzają się osoby, zwłaszcza takie, które decyzję o urządzeniu kuchni podejmują po raz pierwszy i nie wiedzą dokładnie na jakie kwestie zwrócić uwagę. Wtedy fachowcy zawsze służą doradztwem, aby pomóc stworzyć funkcjonalną i użyteczną przestrzeń. Następnym etapem jest projektowanie mebli kuchennych. W oparciu o potrzeby klienta oraz przeprowadzony pomiar przygotowywany jest projekt, który klient może zatwierdzić lub wprowadzić w nim zmiany. Jeśli projekt mebli odpowiada klientowi, rozpoczyna się proces produkcji. Meble przygotowywane są z wybranych przez zamawiającego materiałów. To najdłuższy z etapów, ponieważ precyzyjne wykonanie mebli wymaga czasu, jednak w zamian za to klient otrzyma meble które spełnią jego oczekiwania i będą w 100% dopasowane do potrzeb jego kuchni.

Meble na zamówienie - czy warto?
Meble na wymiar są zawsze dobrym rozwiązaniem, ponieważ dzięki temu mamy pewność, że każdy centymetr kwadratowy przestrzeni zostanie zagospodarowany w odpowiedni sposób, a meble będą w pełni odpowiadać indywidualnym gustom. O meblach na zamówienie warto pomyśleć przede wszystkim w przypadku, gdy kuchnia posiada niestandardowe rozmiary czy cechy. a oferta salonów meblowych nie jest w stanie spełnić tych wymagań. W ostatnich latach coraz popularniejsza staje się zabudowa urządzeń AGD w kuchni, dzięki czemu jesteśmy w stanie utrzymać wysoki poziom estetyki. W takim przypadku również warto poszukać firmy, która specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu indywidualnych zamówień.

Ile kosztują kuchenne meble na wymiar?
Finalna cena mebli na wymiar zależna jest od wielu czynników. Duży wpływ ma rodzaj materiałów, jakie wykorzystane zostaną do produkcji. Liczba poszczególnych elementów oraz wyposażenie szafek także ma duże znaczenie. Firma Kanet zawsze stara się dopasować projekt mebli do budżetu klienta, ponieważ jako wiodący producent mebli doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak kosztowne potrafi być wyposażenie wnętrz, w szczególności jeśli planujemy jednocześnie urządzić inne domowe pomieszczenia.