Gaming zone w pokoju młodzieżowym, podpowiadamy jakie meble wybrać

Coraz większą popularnością cieszy się pokój młodzieżowy zaaranżowany w stylu "gamingowym". Wystrój pokoju gracza zależy od wielu czynniku, a także indywidualnych gustów, jednakże warto zadbać o to, aby pomieszczenie gwarantowało użytkownikowi swobodę i bezpieczeństwo grania w gry na komputerze lub konsoli. Jak już wspomnieliśmy "gaming zone" niezwykle często tworzone jest w sypialni nastolatka - jest to miejsce, w którym udaje się na wieczornym wypoczynek, a także odrabia zadania i przygotowuje się do kartkówek i sprawdzianów. W przypadku chęci stworzenia takiej aranżacji w pokoju młodzieżowym warto zdecydować się na wydzielenie w pomieszczeniu poszczególnych stref. Jak zaaranżować "gaming zone" w pokoju młodzieżowym?


Co powinno znaleźć się w pokoju gamingowym?

Pokój gamingowy musi być wyposażony w pewne meble - każdy gracz zdaje sobie sprawę, że najważniejsze będzie ergonomiczne biurko oraz fotel obrotowy, który zapewni komfort nawet wielogodzinnego wypoczynku. Biurko dla gracza powinno być przestronne i umieszczone na trwałej, a zarazem solidnej konstrukcji. Ciekawą opcją w przypadku biura może okazać się regulowanie nachylenia blatu, a także wysokości blatu. Wybierając biurko, warto zastanowić się nad jego głębokością, która musi być na tyle duża, aby pomieścić monitory, myszkę, klawiaturę, a także drobne dodatki. Oczywiście do biurka trzeba dobrać fotel gamingowy, który nie będzie obciążał kręgosłupa, a długotrwałe w nim siedzenie nie poskutkuje dyskomfortem i bólem pleców. Wytrzymały fotel obrotowy powinien być wyposażony w wyprofilowane oparcie, głębokie siedzisko oraz praktyczne podłokietniki. Większość foteli gamingowych stworzona jest oczywiście z systemem regulacji, dzięki czemu każdy może dostosować fotel do swoich indywidualnych preferencji.

Nie tylko meble, czyli jak wykończyć pokój?

Tworząc gaming zone w pokoju młodzieżowym należy zwrócić uwagę na to, aby ściany w pomieszczeniu nie były pomalowane w jaskrawych kolorach - lepiej trzymać się stonowanych barw, np. szarości, beżów lub błękitów, które uzupełnimy o dodatki ze wstawkami w intensywnych kolorach. Warto zadbać o to, aby ergonomiczne biurko nie zostało ustawione w sąsiedztwie okna lub tyłem do okna, ponieważ światło odbijające się w monitorze może przeszkadzać podczas gry. Miłośnik gier z pewnością będzie zadowolony jeżeli na ścianach zawisną plakaty z jego ulubionymi grami i postaciami z filmów lub kreskówek. Pokój młodzieżowy, warto również wyposażyć w rolety lub grube zasłony, dzięki którym w pomieszczeniu będzie można stworzyć odpowiedni klimat do grania. W "gaming zone" w pokoju młodzieżowym nie potrzeba ostrych świateł - wystarczy lampka LED.