Góralski styl w meblarstwie

Styl góralski w aranżacji wnętrz związany jest z przede wszystkim z meblami stworzonymi z wysokogatunkowego drewna. Wspomniana przestrzeń powinna tworzyć klimat, dzięki któremu będzie można oderwać się od codziennego życia w mieście, które związane jest z ciągłym pośpiechem. Styl góralski charakteryzuje się ponadczasową urodą, obok której nikt nie przejdzie obojętnie. 


natura przede wszystkim

Prosty kształt brył związany jest z ich częstym użytkowaniem — solidnie wykonane meble mają posłużyć na lata. Meble góralskie będą przepięknie prezentować się zarówno w przestrzeni nowoczesnej, jak i nieco bardziej klasycznej na tle skandynawskich aranżacji. Styl góralski nieodłącznie związany jest z życiem na łonie natury, dlatego motywem przewodnim całego pomieszczenia powinny być naturalne wzory oraz materiały, które są wykorzystywane w procesach produkcji mebli.

lite drewno

Meble z litego drewna są wytrzymałe na uszkodzenia, wysokie temperatury, a także działanie wilgoci — charakteryzują się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu posłużą Państwu przez wiele lat codziennego użytkowania. Co więcej, drewniane meble z naturalnym usłojeniem są jedyne w swoim rodzaju — nie ma dwóch takich samych egzemplarzy. Powierzchnię mebli zazwyczaj zabezpiecza się przed szkodliwymi czynnikami lakierem oraz woskiem.
Meble w stylu góralskim znane są z artystycznych zdobień — motywy roślinne, kwiatowe, a także geometryczne są niezwykle popularne w ich przypadku. Połączenie drewna ze zdobnictwem w stylu góralskim daje niesamowity efekt — nikt nie przejdzie obojętnie obok wybranych mebli. Proste konstrukcje współgrają z delikatnymi i ponadczasowymi dekorami, a także solidną wytrzymałością, dzięki czemu są to idealne meble do niemal każdego wnętrza. Niepowtarzalny klimat górski ożywi każde pomieszczenie — drewniane meble w szczególności sprawdzą się dobrze w większych pomieszczeniach, które zyskają na przytulnym i ciepłym charakterze.