Kanapa do małego salonu

Dekorowanie małej przestrzeni może być wyzwaniem nie tylko dla producentów mebli. Jest tutaj tyle rzeczy do przemyślenia! Ale sofa jest bez wątpienia najważniejszym elementem w pokoju, więc zajmijmy się tym od samego początku. Jak zacząć i na co zwrócić szczególną uwagę w czasie wybierania kanapy do małego salonu? Czy można kupić sofę małą, ale funkcjonalną? Pojemnik na pościel i funkcja spania – jest to możliwe, jeśli mieszka się w małym mieszkaniu w bloku? Przygotowaliśmy kilka porad na temat tego, jak wybrać kanapę do małego salonu i na co zwracać szczególną uwagę. Podpowiadamy też, na jakie kanapy można postawić, by były małe, funkcjonalne i piękne.


Możesz wybrać dowolny kolor

Wskazówki dotyczące dekorowania małych pomieszczeń często mówią o tym, by unikać ciemnych kolorów w urządzaniu wnętrz i stawiać na jasne barwy. Rzeczywistość jest taka, że ​​możesz wybrać dowolną, kolorową sofę i nadal może to dobrze wyglądać w małym salonie. Kolor nie sprawia, że ​​pomieszczenie wydaje się większe ani mniejsze. Nie chodzi o kolor sofy, a bardziej o otaczające ją tony. Wiele różnych kolorów w jednym pomieszczeniu może być wizualnie przytłaczające, sprawiając, że obszar wydaje się zagracony i zamknięty. Ale sama sofa może być w dowolnym kolorze. Tylko upewnij się, że nie szalejesz z kolorami w innych częściach pokoju, a wszystko będzie dobrze.

Wąski podłokietnik to najlepsza opcja

W małym salonie nie chcesz, aby meble wydawały się nieporęczne. Wygoda jest oczywiście ważna, ale najlepiej zmniejszyć grubość w każdej cząstce mebla. To nie znaczy, że nie możesz mieć w ogóle podłokietników w sofie, ale najlepiej, żeby były niskie i cienkie. Wysokie, grube boki mebla sprawiają, że sofa wydaje się super pudełkowa i zbyt mocno dominuje w przestrzeni, blokując przepływ i odcinając sofę od innych mebli w pokoju. Można wybrać nieco grubsze boki, o ile są niskie. I z drugiej strony - można postawić na wyższy podłokietnik, o ile jest wąski. Zasadniczo po prostu lepiej unikać wysokich i grubych boków mebli wypoczynkowych, jeśli ma się małe mieszkanie.

Niskie oparcia są dobrym wyborem

Sofy z wysokim oparciem w małych salonach stwarzają ten sam problem, co sofy z wysokimi podłokietnikami. Stają się zbyt dominujące, wyprzedzają przestrzeń i zrzucają skalę. Twoje oko nie może po nich błądzić się, więc stają się punktem centralnym z niewłaściwych powodów. Zawsze lepiej jest poszukać sofy z niskim oparciem, aby stworzyć iluzję większej przestrzeni. Nie oznacza to, że poduszka oparcia nie może być miękka i wygodna, ale po prostu najlepiej unikać wysokich, puszystych sof, które pochłaniają cały pokój.

Zmierz sofę do swojej przestrzeni – zawsze!

Nie przejmuj się tym, czy sofa nazywa się dwuosobową, czy trzyosobową. Nie martw się też o to, ile ma poduszek. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, szukając najlepszych sof do małych salonów, jest wymierzenie sofy w swojej przestrzeni przed jej zakupem. Ważna jest nie tylko długość. Zastanów się, jak wysoka jest wymarzona sofa i czy nie będzie zasłaniała np. okna. To bardzo ważne w czasie projektowania każdego wnętrza. Nasze pomysły na urządzenie małych salonów to sofy i kanapy od producenta mebli tapicerowanych ELTAP. Najbardziej podobają się nam: Wave, Neva, Calia i Torrense. To świetne, małe, kompaktowe i funkcjonalne meble. Większość z nich posiada też pojemniki na pościel i funkcję spania.