Komoda do eleganckiego wnętrza

Każdy, kto choć raz miał styczność z urządzaniem domu lub mieszkania wie, że jest to niezwykle trudne zadanie. Wielu uważa, że zakup mebli nie jest niczym skomplikowanym, jednak rzeczywistość pokazuje, że jest zupełnie inaczej. Planowanie aranżacji jest z pewnością zdecydowanie łatwiejsze, kiedy dysponujemy mieszkaniem o większym metrażu. Sytuacja zmienia się, kiedy musimy zagospodarować przestrzeń małą lub o niestandardowym kształcie.


Komoda zamiast szafy

Bez względu na wielkość pomieszczenia, które aranżujemy, zawsze warto brać pod uwagę kilka kwestii. Są nimi przede wszystkim funkcjonalność oraz estetyka. Meble same w sobie pomagają nam przechowywać oraz ukrywać rzeczy, których sami nie chcemy widzieć na co dzień, ani nie chcemy pokazywać ich gościom. W tym celu wstawiamy do pomieszczeń rozmaite szafy, szafki oraz komody. Są jednak meble, które estetycznie nie pasują do każdego pokoju. Przykładem może być np. szafa przesuwna, która zdecydowanie lepiej wygląda i sprawdza się w przedpokoju lub sypialni. Dlatego też w miejsce ogromnej szafy, warto do tego pomieszczenia wstawić komodę.

Komoda - jeden z najbardziej uniwersalnych mebli

Komody znane są ludziom od wieków i do dziś trwają w prawie niezmienionej formie. Współczesne komody, tak jak te sprzed wieków, są meblami skrzyniowymi, w których duża powierzchnia do przechowywania podzielona jest przy pomocy szafek oraz szuflad na kilka mniejszych. W ten sposób komody mieszczą znacznie więcej rzeczy, co umożliwia ich praktyczne segregowanie. Współcześnie komody używane są najczęściej w salonach i sypialniach. Meble służą do przechowywania odzieży, bielizny, akcesoriów, pościeli i ręczników oraz małych sprzętów elektronicznych. Komody wykorzystywane są także w biurach, gabinetach, lokalach usługowych czy sklepach. Jako że komód jest na rynku pod dostatkiem, mamy ogromny wybór i jesteśmy w stanie znaleźć komodę, która będzie pasować do absolutnie każdego rodzaju wnętrza.

Komoda glamour

Jednym z najmodniejszych ostatnio modeli komód jest elegancki mebel w nietuzinkowej barwie. Doskonałym przykładem jest komoda w kolorze srebrnym, która wspaniale wkomponuje się w wiele różnych aranżacji. Srebro czy też połyskujące odcienie szarości wyglądają szlachetnie, nowocześnie i efektownie. Srebro idealnie pasuje zarówno do intensywnych odcieni, jak i stonowanych bieli i szarości. Dlatego też warto zestawiać srebro z np. fuksją, żółcią, czy odcieniami niebieskiego. Warto połączyć je także z pastelowymi odcieniami miętowymi czy baby blue. Srebrna komoda będzie idealnym dodatkiem w garderobie lub sypialni urządzonej w stylu glamour. Srebrny mebel ciekawie będzie się prezentował także w salonie nowoczesnym, urządzonym w jasnym kolorach i pełnym zielonych roślin.