Kuchnia w minimalistycznym stylu

Ilu użytkowników, tyle pomysłów na aranżację kuchni. Niemniej jednak wiele osób decyduje się na to, co akurat najmodniejsze w danym sezonie.

I tak w ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się kuchnie w minimalistycznym stylu. To co wyróżnia takie wnętrza, to jednak nie tylko mała ilość mebli i wyposażenia, ale również bardzo proste i geometryczne formy. Minimalistyczna kuchnia to niekiedy dosyć surowe wnętrze, dlatego właśnie styl ten nie zawsze musi się podobać.
Wnętrze surowe nie oznacz jednak, że nie będzie ono jednocześnie przytulne. Wiele tak naprawdę zależy już od indywidualnych pomysłów na aranżację.
W kuchni minimalistycznej idealnym rozwiązaniem będzie wyspa na środku pomieszczenia, a do niej stylowe hokery. Jaka kolorystyka dominować powinna w kuchni minimalistycznej? Idealnie pasuje tutaj połączenie czerwieni z szarością luz z czernią. Świetnym pomysłem jest też biel, która przełamać można poprzez pastelowe kolory albo brązy.
W minimalizmie nie stosuje się zbyt dużej ilości akcesoriów i dekoracji, jednak nie można z nich tez całkowicie rezygnować. Wspaniale jako dodatek prezentować się będzie prosty w formie zegar, albo na przykład stojąca, wysoka lampa.
Z powodzeniem w kuchni ustawić można dużą donicę z kwiatem. Zieleń ożywi całe wnętrze, a jednocześnie nie zburzy minimalistycznego wystroju.
Minimalizm w kuchni to na pewno rozwiązanie dla osób nowoczesnych, które cenią sobie niebanalne rozwiązania. Wnętrze takie może być równie funkcjonalne jak kuchnie urządzone w klasycznym stylu. Jednocześnie jednak zachwycać będzie na nowo każdego dnia.