Meble w stylu Retro

Rośnie popularność mebli w starym stylu. Odnalezione często na strychu zyskują nowe życie. Kiedyś zwyczajne, dziś niezwykłe. Na popularności zyskują zwłaszcza meble z czasów PRL. Dlaczego? Są indywidualne, solidne i w połączeniu z odpowiednio zaprojektowanym wnętrzem na prawdę piękne.

Często nadają się do użytku bez większych prac, w większości przypadków wystarczy je tylko wyczyścić, ewentualnie odmalować,a na jakieś nowoczesne kolory, lub pokryć lakierem.

Skąd się wzięła moda na meble w stylu retro? Otóż stare meble posiadają coś czego nie mają żadne współczesne. Mianowicie są oryginalne i indywidualne w przeciwieństwie do tych współczesnych które są produkowane w sposób masowy a producenci wzajemnie między sobą kopiują wzory.

Dodatkowo często są drewniane i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dzisiejsze meble są często składane i wykonane z płyty pokrytej okleiną. Nie są więc ani ładne ani wytrzymałe. Płyty rozklejają się i pęcznieją w najmniejszym nawet kontakcie w wodą. Natomiast stare meble odpowiednio odświeżone są znacznie bardziej wytrzymałe i posiadają oryginalne wzornictwo.