Meble z kartonu

Czy meble mogą być z kartonu? Oczywiście! Ostatnio panuje ciągle moda na dość oryginalny wystrój pomieszczeń. Ludzie nie lubią posiadać w domu mebli, których jest pełno na rynku. Pragną oni z kolei zachwycać pomysłem każdą osobę, która ich odwiedzi. Można by myśleć, że meble kartonowe nie są stabilne, ale to nie prawda.


Pojedynczy karton faktycznie nie nadaje się na przykład na stół, ale już pewna ilość takich kartonów stanowi całkiem solidną konstrukcję. Zaletą jest to, że takie meble można zrobić samemu. Wystarczy pomysł, kilka kartonów i kolorowa farba, albo spray, a w mgnieniu oka odmienimy nasze mieszkanie. Meble kartonowe mają jednak trochę wad. Przede wszystkim nie są odporne na wodę. Jakikolwiek kontakt z wodą może je całkowicie zniszczyć.

 

Tak więc, z tego względu nie nadają się do wszystkich pomieszczeń. Karton jest też łatwopalny. Warto to również wiedzieć, ze meble kartonowe stanowią pewne novum, więc cena ich wcale nie jest niska. Takie meble są też zdrowe dla środowiska, gdyż mogą być przedmiotem recyklingu.