Meble - wszystko o meblach i meblarstwie Dom i OgródMeblościanki w nowym wydaniu Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Meblościanki w nowym wydaniu

berlin-1571046-1920.jpg

Nowoczesne trendy w urządzaniu wnętrz zmieniają się bardzo dynamicznie. Na przestrzeni lat doszło do wielu przemian nie tylko w stylistyce, wzornictwie czy kolorystyce wyposażenia, które wybierane jest do wnętrz. Również niektóre rodzaje mebli zaczęły ustępować innym rozwiązaniom. Tak stało się między innymi z meblościankami, które zaczęto coraz częściej zastępować meblami systemowymi. W ostatnich sezonach, meblościanki wróciły jednak do łask, w zupełnie nowoczesnym wydaniu. Czy warto dać im szansę?


Kilka słów o meblościankach
Meblościanki to dla wielu osób jeden z nieodłącznych symboli okresu PRL-u. W latach ten nastąpił dynamiczny rozwój osiedli mieszkaniowych, na których ludzie zaczęli zamieszkiwać w blokach. Wiele mieszkań oferowało jednak bardzo mały metraż, który zmuszał do poszukiwania praktycznych rozwiązań. Meblościanki cieszyły się ogromną popularnością. Były pakowne i oferowały wiele funkcjonalności. Nabywając jeden mebel można było zyskać szafę, komodę, witrynę, miejsce na ustawienie telewizora, a często także barek. Nic dziwnego, że meble te były tak chętnie wybierane do mieszkań. Z czasem jednak meblościanki wyszły z mody ponieważ ich gabaryty w wielu wnętrzach stały się kłopotem. Obecnie meblościanki charakteryzują się jednak zupełnie inną formą niż te z przeszłości, dlatego mogą doskonale sprawdzić się we współczesnych aranżacjach.

Jak wyglądają nowoczesne meblościanki?
Wśród współczesnych meblościanek możemy zauważyć pewnego rodzaju minimalizm, który wynika przede wszystkim z popularności stylu skandynawskiego. Są to najczęściej meble proste, bez dużej ilości niepotrzebnych detali o fakturach i kolorystyce, która jest w stanie sprawdzić się w wielu wnętrzach. Meble te można najczęściej spotkać w jasnych barwach, wykończonych na wysoki połysk. Dzięki temu, pomimo dużych rozmiarów nie przytłaczają pomieszczenia, a nawet powiększają optycznie.

Do jakich wnętrz pasują meblościanki?
Meblościanki najczęściej wybiera się do salonu. To miejsce, w którym często wykonuje się wiele czynności, zatem wielofunkcyjne meble sprawdzają się tutaj doskonale. Meblościanki często wyposażone są w szafki RTV, dlatego doskonale sprawdzą się jako miejsce do ustawienia telewizora oraz pozostałego sprzętu służącego domowej rozrywce. Szafki i szuflady, których również nie brakuje w meblościankach sprawią, że każdy przedmiot w domu znajdzie swoje miejsce. Nowoczesne meblościanki nierzadko posiadają witryny, które udekorowane są światłem LED. Taki detal idealnie podkreśli współczesny charakter wnętrza. Meblościanki można zakupić także do pokojów dziecięcych i młodzieżowych. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem są meblościanki z biurkiem, przy którym młodzi domownicy mogą odrabiać lekcje.

Dodaj komentarz

Benia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Uważam,że meblościanki są świetnym pomysłem.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
porada: Meble biesiadne
Hey there, I just found your site, quick question… My...
porada: Meble biesiadne
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
noclegi augustow https://www.noclegiwaugustowie.pl noclegi z...
Łazienka jest bardzo ważnym pomieszczeniem szczególną...
Szafka na buty powinna być pojemna i funkcjonalna.
Każdy pomysł jest dobry.Najczęściej wybieramy opcje...
Dobry artykuł.Polecam.