Nowoczesne meble do jadalni

Jadalnia to bardzo istotne pomieszczenie w każdym domu, ponieważ to tutaj spożywamy wspólne posiłki z rodziną, jak również odbywają się przyjacielskie spotkania. Jeżeli powierzchnia użytkowa twojego domu nie pozwala Ci na oddzielenie jadalni od innych pomieszczeń, warto umieścić ją w przestrzeni znajdującej się pomiędzy salonem a kuchnią. Meble do jadalni przede wszystkim powinny charakteryzować się wysoką funkcjonalnością oraz oferowaną wygodą, jednak nie należy zapominać również o ich funkcji ozdobnej — powinny pasować do wystroju całego domu, tworząc uporządkowaną i harmonijną przestrzeń. Urządzając nowoczesną jadalnię, należy zastanowić się na paroma kwestiami.


Salon zestawiony z jadalnią

Coraz częściej w projektach budynków salon jest połączony z jadalnią, co nie tylko wynika z trendów aranżacyjnych, ale i z funkcjonalności takiego połączenia — z pewnością będzie sprzyjało rozwijaniu się życia towarzyskiego. Jednakże są pewne minusy takiego rozwiązania, a mianowicie do dyspozycji jest nieco bardziej ograniczona przestrzeń użytkowa, co ogranicza możliwości aranżacyjne. Producenci mebli w stylistyce nowoczesnej dbają o to, aby innowacyjne konstrukcje wpisywały się w różnorodne przestrzenie. Stylistyka modernistyczna dąży do wprowadzenia minimalistycznych form do wnętrza, czyli do ograniczenia liczby ozdobników, które wprowadzają do niego charakter „nieładu”. Prostotę oraz elegancję wnętrza można podkreślić ciekawymi fakturami, oraz grą kolorystyczną.


Wygodne krzesła nowoczesne

Odpowiednio dobrane krzesła powinny zezwalać na sięgnięcie nogami do podłogi, a rękoma do blatu. Ergonomiczna konstrukcja powinna być wykonana z trwałych materiałów, które wykończono w taki sposób, aby w pomieszczeniu zachowano spójny wygląd. Wyprofilowane krzesło pomoże w zachowaniu odpowiedniej postawy kręgosłupa. Dokonując zakupu krzesła, warto zwrócić uwagę na materiały, z których jest wykonane — nie tylko warto kierować się wizualną atrakcyjnością, ale również ich jakością. Warto zainwestować w model, który jest odporny na zaplamienia lub jest łatwy do utrzymania w czystości.

Stół w nowoczesnej stylistyce

Stół do jadalni warto umieścić w optymalnej odległości od ściany, aby poruszanie się nie było zbyt kłopotliwe. W mniejszych pomieszczeniach warto zastanowić się nad stołem rozkładanym, który będzie niejako kompromisem pomiędzy potrzebami użytkowników a otrzymywaną wygodą. Nowoczesny stół będzie pasować aranżacją niemal do każdej stylistyki, np. industrialnej, modernistycznej, minimalistycznej oraz skandynawskiej. Przepięknie prezentują się stoły drewniane, które nigdy nie wyjdą z mody — charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością na uszkodzenia mechaniczne. Wybierając stół do jadalni, należy dostosować go do liczby osób, która zazwyczaj będzie przy nim siedzieć.