Nowoczesny salon w jasnych barwach - pomysł na aranżację

Wnętrza w odcieniach bieli wciąż nie wychodzą z mody. Kolor ten jest w stanie rozjaśnić, a nawet optycznie powiększyć przestrzeń, jednak należy zachować ostrożność, aby wnętrze nie stało się nudne i monotonne. Kolor biały jest ponadczasowy, dlatego doskonale prezentuje się w klasycznej stylistyce, jednak pozwala również na stworzenie nowoczesnego i modnego wnętrza.


Nowoczesny salon - czyli jaki?
Jaki właściwie powinien być nowoczesny salon? Zazwyczaj trudno jest określić jedyną słuszną definicję, która wyznaczyłaby zasady, jakich należy się trzymać przy aranżacji. Najczęściej jest to jednak wnętrze, w którym znajdują się najpotrzebniejsze meble, które charakteryzują się dużą funkcjonalnością. Rezygnuje się więc ze zbędnych elementów, które zastawiają pomieszczenie. W nowoczesnym salonie bardzo ważna jest przestronność, którą często podkreśla się poprzez stosowanie jasnych barw oraz umożliwienie dostępu do światła dziennego. Skojarzeniem, które często nasuwa się z nowoczesnym salonem jest minimalizm. Wyrażany jest on nie tylko w postaci niewielkiej ilości sprzętów, ale także ich formie i kolorystyce. Monochromatyczne zestawienia barw, proste kształty oraz jednolite wzory pozwalają stworzyć harmonijny wystrój.

Jakie meble do nowoczesnego salonu?
Aranżacje nowoczesnego salonu warto rozpocząć od podjęcia decyzji o tym, jakie meble będą niezbędne. Często w nowoczesnych mieszkaniach salon pełni równocześnie rolę jadani, dlatego warto pomyśleć o odpowiednim stole. Tutaj doskonale sprawdzi się stół o prostych kształtach i szerokich nogach, najlepiej w barwie bieli lub jasnego dębu. Jeśli nastawiamy się na częste wizyty gości i organizację domowych przyjęć, możemy pomyśleć również o stole rozkładanym. W ten sposób na co dzień zachowamy wolny metraż w salonie, a gdy odwiedzi nas rodzina lub znajomi rozszerzymy blat stołu, dzięki czemu nie zabraknie przy nim miejsc dla innych. Gdy znajdziemy odpowiedni stół, musimy także rozejrzeć się za krzesłami. Tutaj również wato postawić na jasne barwy. Jeśli obawiamy się, że jasne kolory sprawią trudność w pielęgnacji, warto poszukać modeli tapicerowanych eko skórą. Nie tylko będą elegancko się prezentować, ale również nie sprawią problemu z utrzymaniem w czystości.
Meblem, który warto umieścić w salonie jest komoda. Tutaj wielkość warto dopasować do rozmiarów wnętrza. W mniejszych pomieszczeniach można ustawić wąską, ale wysoką komodę, natomiast w większych można pozwolić sobie na nieco szerszą. Zaletą tego mebla jest przede wszystkim możliwość przechowywania w nim różnorodnych przedmiotów, na przykład ubrań. Blat komody można natomiast wykorzystać na ustawienie dekoracji. Jeśli niezbędnym elementem w naszym salonie ma być telewizor, warto poszukać niższej komody, która będzie jednocześnie pełnić funkcje szafki RTV. Jeśli zostanie jeszcze nieco wolnej przestrzeni, możemy pokusić się na zakup regału. To świetne miejsce do przechowywania książek, filmów czy płyt z muzyką. Element ten sprawi, że każdy salon zyska własny, indywidualny charakter. Świetnym dodatkiem do nowoczesnego salonu będą również wygodne siedzisko. W tej roli sprawdza się niezawodne pufy, które nie zajmą dużo miejsca, a będą zawsze w pogotowiu, jeśli odwiedzą nas nieoczekiwani goście.

Atrakcyjne dodatki
Dodatki do nowoczesnego salonu są niezmiernie ważne. Urozmaicą wnętrze i sprawią, że otoczenie szybko nam się nie znudzi. Dobrym pomysłem jest rozłożenie na podłodze dywanu z przyjaznej w dotyku, gęstej tkaniny, dzięki czemu ocieplimy wnętrze i stworzymy w nim domową atmosferę. Istotne będzie również odpowiednie oświetlenie, które zadba o nastrojowy klimat wieczorową porą. Oryginalna lampa zawieszona na przykład nad stołem z pewnością będzie świetnym wyborem.