Meble - wszystko o meblach i meblarstwie Dom i OgródPłyta stolarska — charakterystyka Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Płyta stolarska — charakterystyka

berlin-1571046-1920.jpg

Płyta stolarska to element, który najczęściej wykonany jest z listewek litego drewna sosnowego, świerkowego, a także z drzew liściastych oraz okładziny w postaci kilku warstw (wszystko zależne jest od typu wybranej płyty stolarskiej oraz jej producenta). Na rynku można spotkać również płyty stolarskie, które wykonane są z innego rodzaju materiałów, np. płyty HDF lub płyty wiórowej. Płyta stolarska wykorzystywana jest przede wszystkim w przemyśle związanym z produkcją mebli — to półfabrykat, który od wielu lat wykorzystywany jest w tworzeniu modeli trwałych i stabilnych cieszących się popularnością wśród klientów.


zalety płyt stolarskich

Wspomniane płyty stolarskie swoją budową przypominają sklejki, jednakże w przeciwieństwie do nich nie są aż tak ciężkie — charakteryzują się znacznie mniejszym ciężarem. W czasie procesu produkcji płyty stolarskiej dochodzi do pęcznienia drewna, a następnie jego kurczenia się, co sprawia, że materiał jest podatny na odkształcenia. Meble wykonane z płyty stolarskiej nawet pomimo codziennej eksploatacji pozostaną w niezmienionym kształcie.
Płyty stolarskie mogą wykazywać właściwości wodoodporne, dzięki czemu są one powszechnie stosowane w budownictwie — często jako materiał konstrukcyjny czy też materiał wypełniający. Płyty stolarskie w przemyśle meblarskim są odpowiedzialne za stylowe, a zarazem trwałe wyposażenie wnętrza. Zobacz: http://www.osb.pl/plyty/plyta-stolarska/

rodzaje płyt

Na rynku dostępne są płyty stolarskie o różnorodnych grubościach, np. 16 mm, 18 mm, 20 mm oraz 22 mm w formacie 1250 × 2500 mm. Na podstawie wyglądu powierzchni płyty można ustalić jej klasę I oraz II. Na rynku występują również płyty stolarskie suchotrwałe, które przeznaczone są do użytkowania w warunkach suchych, w których nie będą miały styczności z wilgocią. Główne zastosowanie płyty stolarskiej to meblarstwo, budownictwo oraz transport, tj. materiał konstrukcyjny wykorzystywany w budowaniu ścian bocznych pojazdów, naczep oraz przyczep.

Dodaj komentarz

Benia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Super artykuł.Polecam

Mery
Dodano:
0
0

Nie sądziłam, że jest tak wiele zastosowań tego materiału, super.

Rafało
Dodano:
0
0

Super strona, w końcu mogę poznać cechy poszczególnych materiałów.... Nigdy nie wiedziałem jaki materiał dobry byłby na konkretne meble, teraz już wiem.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
porada: Meble biesiadne
Hey there, I just found your site, quick question… My...
porada: Meble biesiadne
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
noclegi augustow https://www.noclegiwaugustowie.pl noclegi z...
W moim pokoju zawitały pufy z nóżkami.Są świetnym...
Mi się podoba to w tych szafach, że można wybrać ich...
porada: Solidne meble
Przy odpowiedniej pielęgnacji nasze meble mogą wyglądać...
Таможенная очистка грузов - это...