Meble - wszystko o meblach i meblarstwie Dom i OgródPokój młodzieżowy dla chłopca Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Pokój młodzieżowy dla chłopca

berlin-1571046-1920.jpg

Pokój młodzieżowy to miejsce, w którym konieczne jest połączenie wielofunkcyjnych elementów wyposażenia, ponieważ jest to przestrzeń spełniająca funkcję sypialni, miejsca do rozrywki, nauki, a także spotkań o charakterze towarzyskim. Oprócz odpowiedniego poziomu funkcjonalności, miejsce to musi oczywiście pasować do gustu nastolatka. Co zrobić, aby zaaranżowany pokój młodzieżowy szybko się nie znudził? Przede wszystkim postaw na wyobraźnię oraz gust dziecka — niech wybierze kolorystykę oraz wzory mebli, w których będzie czuł się swobodnie, a Ty zajmij się wyszukiwaniem produktów wysokogatunkowych. Pamiętaj, że pokój dla nastoletniego chłopca powinien być miejscem, w którym uwzględnisz jego indywidualne potrzeby oraz oczekiwania.


Miejsce do nauki
Strefa do nauki w pokoju młodzieżowym to swoiste „must have”. Nastolatek będzie spędzał najwięcej czasu przy biurku, na którym powinien móc swobodnie ustawić komputer, rozłożyć się z książkami oraz zeszytami. Odpowiednią pozycję w czasie pracy zapewni mu obrotowy fotel, który będzie wyposażony w funkcję obrotu oraz regulacji wysokości siedziska — dzięki wprowadzeniu takich rozwiązań, fotel posłuży dziecku przez wiele lat pomimo ciągłego rośnięcia. Miejsce do nauki powinno być umieszczone w pobliżu okna, gdzie mamy dostęp do naturalnego światła dziennego. Co do biurka, to najlepszym rozwiązaniem z pewnością będzie model z szerokim blatem oraz wieloma szufladami, szafkami, a także otwartymi wnękami, dzięki którym wszystkie akcesoria biurowe będą tuż pod ręką.

Strefa sypialniana
Pokój młodzieżowy musi być wyposażony z wygodny model łóżka z praktycznym schowkiem, w którym zmieszczą się zamienne kołdry, poduszki oraz koce. W taki sposób zaoszczędzą Państwo mnóstwo przestrzeni użytkowej w komodach lub szafach. Przy łóżku warto ustawić stolik nocny lub szafkę nocną, na której można odłożyć telefon, szklankę z wodą, jak również ustawić lampkę, która pozwoli na komfortowe czytanie książek w łóżku. Praktyczne oraz estetyczne meble pokojowe powinny się równoważyć w pokoju młodzieżowym przeznaczonym dla chłopca.

Manifest dorastania
Pokój młodzieżowy dla chłopca będzie pomieszczeniem, w którym uzewnętrzni swoje indywidualne zainteresowania — to niejako męska twierdza, w której może okazać swoją osobowość. Udana aranżacja wspomnianego wnętrza będzie zależna od odpowiednich proporcji aspektów dziecinnych oraz aspektów dorosłych. Jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań z pewnością będzie umieszczenie na ścianach stonowanych barw, które będą stanowić bazę do dalszego rozwoju aranżacji — warto wykorzystać kontrast ciepło-zimno. Do przełamania monochromatycznej palety kolorystycznej można wykorzystać naklejki ścienne związane z zainteresowaniami chłopaka lub ciekawe tapety.

Dodaj komentarz

Agnieszka
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dzięki tej publikacji wiem jak urządzić pokój młodzieżowy dla chłopca.

Benia
Dodano:
0
0

Pokój dla chłopca powinien być uniwersalny aby posłużył mu na lata.Aby był dostosowany do jego zainteresowań można dodać różne dodatki,które zawsze można zmienić , a ich koszt nie jest taki duży jak zmienienie całego pokoju.

~Bożena
Dodano:
0
0

Pokój to bardzo ważny temat


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at...
porada: Meble biesiadne
My name’s Eric and I just came across your website -...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
Posiadam w domu stół rozkładany.Jestem z niego zadowolona.
Оптовые поставки двадцатислойных грузовых шин 315 80 R22.5...
Duża i pojemna szafa to ulubiony mebel mojej dorastającej...
Lubię nowoczesny styl w moim domu.